Ogloszenia Duszpasterskie na Niedzielę Zesłania Ducha Świętego 31.05.2020 r.

Uroczystość Zesłania Ducha Świętego – 31.05.2020 r.

Odpust Parafialny

 

1.       Dzisiaj przeżywamy w Naszej Parafii Uroczystość Odpustową. Dziękuję ks. Dyrektorowi za wygłoszone do Nas Boże Słowo i za przygotowanie Nas do tej Uroczystości. Uroczysta Suma Odpustowa zostanie odprawiona o godz. 12.00. Wyjątkowo – nie będzie Festynu Rodzinnego.

2.       Jutro rozpoczniemy Czerwiec – miesiąc poświęcony Jezusowemu Sercu. Śpiew Litanii do Najświętszego Serca Pana Jezusa codziennie o godz. 17.45. Zapraszam do wspólnej modlitwy. Dzisiaj ostatnie Nabożeństwo majowe o godz. 17.30 i Apel jasnogórski o godz. 21.00. Do wspólnej modlitwy serdecznie zapraszamy.

3.       Jutro będziemy przeżywali uroczystość Najświętszej Maryi Panny Matki Kościoła – Głównej Patronki Archidiecezji. O godz. 17.30 nabożeństwo wypominkowe. Wieczorna Msza Święta będzie sprawowana za zmarłych z wypominek rocznych.

4.       W środę o godz. 17.30 Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy. Prosimy o wypisywanie na kartkach intencji, które przedstawimy Bożej Matce podczas tego nabożeństwa.

5.       Biuro parafialne czynne od wtorku do czwartku w godz. 16.00 – 17.30. W poniedziałek Biuro Parafialne nieczynne. Intencje Mszalne możemy zamawiać w zakrystii po każdej Mszy Świętej.

6.       W tym tygodniu będziemy przeżywali I czwartek, I piątek, I sobotę miesiąca. Nabożeństwo Godziny Świętej w czwartek o godz. 17.00. W piątek czuwanie modlitewne o godz. 21.00 zakończone Mszą Świętą o godz. 23.00. W sobotę Czuwanie Fatimskie o godz. 11.00 zakończone Mszą Świętą o godz. 12.00. W piątek księża będą odwiedzali chorych. W najbliższą niedzielę o godz. 16.00 Msza Święta w intencji Członków Żywego Różańca. Po Mszy Świętej konferencja i zmiana tajemnic różańcowych. Taca będzie przeznaczona na inwestycje w Naszej Parafii. Bardzo dziękuję osobom, które wspomagają finansowo Naszą Parafię wpłacając środki na rachunek bankowy. Nr 36 1240 3930 1111 0000 4228 8336. Pragniemy odrestaurować obraz Matki Bożej Nieustającej Pomocy. W każdą środę podczas Mszy Świętej zbieramy ofiary na ten cel.

7.       W najbliższą niedzielę odbędzie się pierwszy w tym roku Koncert Grunbergowski. Początek koncertu o godz. 19.00. Wstęp wolny. Serdecznie zapraszamy.

8.       Wszystkim Parafianom i obecnym na niedzielnej Mszy Świętej gościom życzę, by Pan Bóg Wam błogosławił i Matka Boża otaczała swoją przemożną Opieką.

9.       W minionym tygodniu na miejsce wiecznego spoczynku odprowadziliśmy śp. Stanisława Celejowskiego. Módlmy się za zmarłego Parafianina: wieczny odpoczynek racz mu dać Panie…      

 

                                                                                                                                                                                            

                                                                                                                                                                             Ks. Piotr Kurzaj TChr.

                                                                                                                                                           proboszcz