Ogłoszenia Duszpasterskie na XVII Niedzielę zwykłą 26.07.2020 r.

XVII Niedziela Zwykła – 26.07.2020 r.

 1. Przeżywamy wakacje i urlopy. Pamiętajmy sami i zachęcajmy innych do udziału w niedzielnej i świątecznej Mszy Świętej.
 2. Dziś po każdej Mszy świętej modlimy się za kierowców i błogosławimy pojazdy zaparkowane na placu przy kościele.
 3. W tym tygodniu w liturgii wspominamy – w środę św. Martę, w piątek św. Ignacego z Loyoli prezb. a w sobotę św. Alfonsa Marię Liguoriego bp dK.
 4. W poniedziałek o godz. 17.30 nabożeństwo wypominkowe. Wieczorna Msza Święta będzie sprawowana za zmarłych z wypominek rocznych.
 5. W środę o godz. 17.30 Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy. Prosimy o wypisywanie na kartkach intencji, które przedstawimy Bożej Matce podczas tego nabożeństwa.
 6. Biuro parafialne czynne od poniedziałku do czwartku w godz. 16.00 – 17.30. Intencje Mszalne możemy zamawiać w zakrystii po każdej Mszy Świętej.
 7. Prasę katolicką prosimy odebrać w zakrystii.
 8. W pierwszą sobotę sierpnia – Czuwanie Fatimskie rozpoczniemy o godz. 11.00 i zakończymy je Mszą Świętą o godz. 12.00.
 9. W następną niedzielę 02.08, o godz. 12.00 ks. Krzysztof Obiedziński TChr. odprawi dziękczynną Mszę Świętą z okazji srebrnego jubileuszu kapłaństwa, którego posługę rozpoczynał 25 lat temu w naszej parafii. Zapraszamy do wspólnej modlitwy.
 10. Zmiana tajemnic różańcowych o godz. 17.00. O godz. 18.00 Msza Święta w intencji Członków Żywego Różańca i ich rodzin.
 11. Taca z najbliższej niedzieli będzie przeznaczona na trwające prace w naszej parafii. W ostatnich dniach zostały wymienione do kompletu kinkiety na chórze.
 12. Wszystkim obchodzącym w tym tygodniu swoje imieniny, urodziny czy rocznice życzymy Bożego błogosławieństwa, opieki Matki Bożej na każdy dzień i wstawiennictwa świętych patronów. W naszych modlitwach prośmy też o bezpieczne wakacje i urlopy dla wypoczywających oraz o dobrą pogodę dla rolników.
 13. W minionym tygodniu na miejsce wiecznego spoczynku odprowadziliśmy śp. Romana Meirowskiego oraz śp. Marię Bałuszek. Módlmy się za zmarłych parafian: Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…

Ks. Piotr Kurzaj TChr.

Proboszcz