Ogłoszenia Duszpasterskie na XVIII Niedzielę zwykłą 02.08.2020 r.

XVIII Niedziela Zwykła – 02.08.2020 r.

 

1.       Przeżywamy wakacje i urlopy. Pamiętajmy sami i zachęcajmy innych do udziału w niedzielnej i świątecznej Mszy Świętej.

2.       Witamy w naszej Parafii ks. Krzysztofa Jaworskiego TChr. – duszpasterza Polaków w Katalonii. Bóg zapłać a wygłoszone do Nas Boże Słowo i posługę w konfesjonale.

3.       Bóg zapłać za ofiary złożone na tacę. W całości będą przeznaczone na cele inwestycyjne w Naszej Parafii.

4.       W poniedziałek o godz. 17.30 nabożeństwo wypominkowe. Wieczorna Msza Święta będzie sprawowana za zmarłych z wypominek rocznych.

5.       W środę o godz. 17.30 Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy. Prosimy o wypisywanie na kartkach intencji, które przedstawimy Bożej Matce podczas tego nabożeństwa.

6.       Biuro parafialne czynne od poniedziałku do środy w godz. 16.00 – 17.30. W czwartek Biuro Parafialne – nieczynne ( święto Przemienienia Pańskiego ). Intencje Mszalne możemy zamawiać w zakrystii po każdej Mszy Świętej.

7.       Prasę katolicką prosimy odebrać w zakrystii.

8.       W tym tygodniu przeżywać będziemy I czwartek i I piątek miesiąca. Nabożeństwo Godziny Świętej w czwartek o 17.00. W piątek czuwanie modlitewne rozpoczniemy Apelem Jasnogórskim a zakończymy Mszą Świętą o godz. 23.00. Do wspólnej modlitwy serdecznie zapraszamy.

9.       Dzisiaj godz. 12.00 ks. Krzysztof Obiedziński TChr.  odprawi dziękczynną Mszę Świętą z okazji srebrnego jubileuszu kapłaństwa, którego posługę rozpoczynał 25 lat temu w naszej parafii. Zapraszamy do wspólnej modlitwy.

Zmiana tajemnic różańcowych o godz. 17.00. O godz. 18.00 Msza Święta w intencji Członków Żywego Różańca i ich rodzin.

10.   W najbliższą niedzielę po każdej Mszy Świętej będziemy zbierali ofiary do puszek na Katolicki Uniwersytet Lubelski. Bóg zapłać za Wasze ofiary.

11.   Wszystkim obchodzącym w tym tygodniu swoje imieniny, urodziny czy rocznice życzymy Bożego błogosławieństwa, opieki Matki Bożej na każdy dzień i wstawiennictwa świętych patronów.  W naszych modlitwach prośmy też o bezpieczne wakacje i urlopy dla wypoczywających oraz o dobrą pogodę dla rolników.

12.   W minionym tygodniu na miejsce wiecznego spoczynku odprowadziliśmy śp. Janinę Michalak.  Módlmy się za zmarłą parafiankę: Wieczny odpoczynek racz jej dać Panie…

 

 

 

 

                                                                                                                                                                                            

                                                                                                                                                                             Ks. Piotr Kurzaj TChr.

 

                                                                                                                                                           proboszcz