Ogłoszenia Parafialne na XIX Niedzielę zwykłą 09.08.2020 r.

XIX Niedziela Zwykła – 09.08.2020 r.

 

1.     Przeżywamy wakacje i urlopy. Pamiętajmy sami i zachęcajmy innych do udziału w niedzielnej i świątecznej Mszy Świętej.

2.  W Naszej Parafii serdecznie witamy ks. Grzegorza Kurzaja SCJ. Bóg zapłać za posługę w Naszej Wspólnocie Parafialnej.

3.   W minioną niedzielę na tacę inwestycyjną zebraliśmy 4.089 zł. Bóg zapłać za Wasze ofiary. Wczoraj powiesiliśmy odrestaurowany obraz Matki Bożej Nieustającej Pomocy. Wszystkich czcicieli Matki Bożej zapraszam w środę na Nowennę do Matki Bożej i wieczorną Mszę Świętą którą będę sprawował w intencji wszystkich darczyńców renowacji i obraz zostanie poświęcony.  

4.       W poniedziałek o godz. 17.30 nabożeństwo wypominkowe. Wieczorna Msza Święta będzie sprawowana za zmarłych z wypominek rocznych.

5.    Biuro parafialne czynne od poniedziałku do czwartku w godz. 16.00 – 17.30. Intencje Mszalne możemy zamawiać w zakrystii po każdej Mszy Świętej.

6.       Prasę katolicką prosimy odebrać w zakrystii.

7.       W najbliższą sobotę będziemy przeżywali Uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny. Msze Święte w tym dniu będą sprawowane wg. porządku niedzielnego. Podczas każdej Mszy Świętej będzie obrzęd poświęcenia kwiatów i ziół. Przypominam, że sobotnia uroczystość jest świętem nakazanym, w którym każdy katolik ma obowiązek uczestniczyć we Mszy Świętej.

8.  W dzisiejszą niedzielę po każdej Mszy Świętej zbieramy ofiary do puszek na Katolicki Uniwersytet Lubelski. Bóg zapłać za Wasze ofiary.

9.   Decyzją Przełożonych Naszego Zgromadzenia ks. Henryk Zasiura TChr.został powołany na stanowisko Superiora ( przełożonego ) Domu zakonnego w Częstochowie. Nasze podziękowanie za posługę ks. Henryka wśród wyrazimy  niedzielę 23 sierpnia podczas Mszy Świętej o godz. 12.00. Zapraszam do wspólnej modlitwy.

10. Wszystkim obchodzącym w tym tygodniu swoje imieniny, urodziny czy rocznice życzymy Bożego błogosławieństwa, opieki Matki Bożej na każdy dzień i wstawiennictwa świętych patronów. W naszych modlitwach prośmy też o bezpieczne wakacje i urlopy dla wypoczywających oraz o dobrą pogodę dla rolników.

11. W minionym tygodniu na miejsce wiecznego spoczynku odprowadziliśmy śp. Józefa Piekarczyka, śp. Zenona Urtnowskiego i śp. Czesławę Redzik.  Módlmy się za zmarłych parafian : Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…

 

 

 

 

                                                                                                                                                                                            

                                                                                                                                                                             Ks. Piotr Kurzaj TChr.

 

                                                                                                                                                             proboszcz