Ogłoszenia Duszpasterskie na XX Niedzielę zwykłą 16.08.2020 r.

XX Niedziela Zwykła – 16.08.2020 r.

 

1.       Przeżywamy wakacje i urlopy. Pamiętajmy sami i zachęcajmy innych do udziału w niedzielnej i świątecznej Mszy Świętej.

2.       W minioną środę podczas wieczornej Mszy Świętej ks. Grzegorz Kurzaj SCJ poświęcił odrestaurowany obraz Matki Bożej Nieustającej Pomocy. Bóg zapłać wszystkim darczyńcom tej renowacji. 

3.       W poniedziałek o godz. 17.30 nabożeństwo wypominkowe. Wieczorna Msza Święta będzie sprawowana za zmarłych z wypominek rocznych.

4.       Biuro parafialne czynne od poniedziałku do czwartku w godz. 16.00 – 17.30. Intencje Mszalne możemy zamawiać w zakrystii po każdej Mszy Świętej.

5.       Prasę katolicką prosimy odebrać w zakrystii.

6.       W najbliższą niedzielę po każdej Mszy Świętej będziemy zbierali ofiary do puszek na poszkodowanych podczas wybuchu w Bejrucie. Bóg zapłać za Wasze ofiary.

7.       Decyzją Przełożonych Naszego Zgromadzenia ks. Henryk Zasiura TChr. został powołany na stanowisko Superiora ( przełożonego ) Domu zakonnego w Częstochowie. Nasze podziękowanie za posługę ks. Henryka wśród wyrazimy  niedzielę 23 sierpnia podczas Mszy Świętej o godz. 12.00. Zapraszam do wspólnej modlitwy.

8.       Wszystkim obchodzącym w tym tygodniu swoje imieniny, urodziny czy rocznice życzymy Bożego błogosławieństwa, opieki Matki Bożej na każdy dzień i wstawiennictwa świętych patronów. W naszych modlitwach prośmy też o bezpieczne wakacje i urlopy dla wypoczywających oraz o dobrą pogodę dla rolników.

9.       W minionym tygodniu na miejsce wiecznego spoczynku odprowadziliśmy śp. Teresę Żurek.  Módlmy się za zmarłą parafiankę : Wieczny odpoczynek racz jej dać Panie…

 

 

 

 

                                                                                                                                                                                            

                                                                                                                                                                             Ks. Piotr Kurzaj TChr.

 

                                                                                                                                                           proboszcz