Ogłoszenia Duszpasterskie na XXIV niedzielę zwykłą13.09.2020 r.

XXIV NIEDZIELA OKRESU ZWYKŁEGO

ROK A  13.09.2020 r.

  1. Dziś w naszej parafii przeżywamy uroczystość I Komunii Świętej. Polecajmy w naszych modlitwach dzieci które pierwszy raz przyjmą Chrystusa do swojego serca. Prośmy by nigdy nie wygasło w nich pragnienie spotkania z prawdziwie obecnym w Eucharystii Chrystusem.
  2. Msza św. w ramach białego tygodnia dla dzieci od poniedziałku do piątku o godz. 18.00. W poniedziałek zdjęcia grupowe.
  3. W poniedziałek Święto Podwyższenia Krzyża Świętego. W tym dniu w ramach II Stacji przygotowań do Jubileuszu 2000-lecia Zbawienia i Odkupienia w 2033 r., jak również w odpowiedzi na  wszelkie akty profanacji Krzyża, uczcimy ten Święty Znak Zbawienia. O godz. 16.00 koronka do Bożego Miłosierdzia i czas na osobistą adoracje krzyża. O godz. 16.30 nabożeństwo drogi krzyżowej i czas na dalszą osobistą adorację krzyża. O godz. 17.30 nabożeństwo za zmarłych. W czasie tego nabożeństwa rozważać będziemy tajemnice bolesne.
  4. W czwartek z racji ślubu wystawienie będzie o godz. 17.30.
  5. W sobotę o godz. 09.00spowiedź św. dzieci obchodzących rocznice I Komunii. Rocznica I Komunii za tydzień na Mszy św. o godz.10.30. Polecajmy te dzieci w naszych modlitwach.
  6. Za tydzień po Mszy św. o 12.00 spotkanie z rodzicami dzieci które w przyszłym roku przystąpią do I Komunii św.
  7. W niedziele 20 i 27. 09.2020 po Mszy św. o godz. 18.00 zapisy kandydatów do bierzmowania. Kandydat przychodzi z rodzicem.
  8. W minioną niedziel taca na fundusz inwestycyjny wyniosła 4387 PLN. Za składane ofiary serdeczne Bóg zapłać.
  9. W minionym tygodniu do wieczności odszedł Henryk Sługiewicz i Bronisława Polańska, której pogrzeb odbędzie się w poniedziałek o 14.00 w Chwarstnicy. Módlmy się za zmarłych  : Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…

Wszystkim solenizantom i jubilatom życzymy  Bożego błogosławieństwa, opieki Matki Bożej na każdy dzień i wstawiennictwa świętych patronów. Wszystkim parafianom i gościom na nadchodzący tydzień niech Bóg błogosławi, a patron parafii – Duch Święty, niech udziela swoich darów.

                                                                                              Ks. Jerzy Senderek SChr

                                                                                                         proboszcz