Ogłoszenia Duszpasterskie na I niedzielę Adwentu 29.11.2020r.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

I Niedziela Adwentu

Rok B   29.11.2020r.

 

  1. Przeżywamy Adwent – czas radosnego oczekiwania na przyjście Pana. Roraty codziennie o godz. 6.30. Śpiew Godzinek o godz. 6.10. W tym roku młodzież i dzieci na roraty zapraszamy  o godz.6.30. Dzieci zachęcamy do wzięcia udziału w adwentowym konkursie internetowym. Wszystkie szczegóły i informacje na Facebooku parafialnym i Facebooku duszpasterstwa dzieci .

 

  1. Z tyłu kościoła wyłożone są koperty: ofiara na ogrzewanie kościoła. Za składane ofiary serdecznie dziękujemy.

 

  1. W kruchcie kościoła rozprowadzane są opłatki. W tygodniu można je nabyć w zakrystii i biurze. Ofiary zwyczajowo składane przy tej okazji przeznaczone będą na wykonanie balasek w kościele. 

 

  1. W czwartek o godz. 17.00 godzina święta.

 

  1. W piątek od godz.17.00 czuwanie modlitewne, o godz.18.00 Msza wynagradzająca NSPJ, po Mszy dalsza część czuwania zakończona o godz.21.00 Apelem. Odwiedziny chorych w pierwszy piątek tylko po telefonicznym zgłoszeniu.

 

  1. W sobotę o godz. 11.00 nabożeństwo fatimskie a o godz.12.00 Msza św. wynagradzająca.

 

  1. W niedziele na Mszy św. o godz. 16.00 modlimy się w intencji Róż Różańcowych a po Mszy św. konferencja i zmiana tajemnic.

 

  1. Za tydzień członkowie Parafialnego Zespołu Caritas rozprowadzać będą świece na stół wigilijny. W tym roku Parafialny Zespół Caritas  w ramach świątecznej pomocy, chce wesprzeć ludzi starszych. Przy okazji rozprowadzania świec organizowana będzie zbiórka długoterminowej żywności i środków chemicznych. Takie produkty można będzie złożyć do przygotowanych w kruchcie pojemników. W tygodniu pojemnik taki będzie stał przy obrazie Jezusa Miłosiernego. Jednocześnie chcę poinformować, że tydzień temu z racji Światowego Dnia Ubogich zebrano 1087 PLN. Za wszystkie dary serca serdeczne Bóg zapłać. 

 

  1. W minionym tygodniu do wieczności odeszli:  śp.  Ryszard Pawlak, Zofia Filcek, Stanisław Szczepaniak, Kazimierz Kucharski. Módlmy się za zmarłych : Wieczny odpoczynek racz im dać Panie ….

 

       Wszystkim na nadchodzący tydzień niech Bóg błogosławi

 Ks. Jerzy Senderek  TChr
 proboszcz