Ogłoszenia Duszpasterskie na IV niedzielę Adwentu 20.12.2020r.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
IV Niedziela Adwentu
Rok B   20.12.2020r.

 1. W kruchcie kościoła rozprowadzane są także opłatki. W tygodniu można je nabyć w zakrystii i biurze. W kruchcie są także kartki na wypominki roczne. w tygodniu są one w zakrystii. Duszpasterstwo dzieci, także w kruchcie rozprowadza sianko na stół wigilijny.

   

 2. Spowiedź świąteczna w środę od godz. 06.00 do godz.19.30 i w czwartek od godz.06.00 do 12.00.

 

 1. W czwartek wigilia. Ostatnie roraty o godz.06.30. Pasterki o godz. 21.00; 22.30; 24.00. W pierwszy dzień świąt nie ma Mszy św. o godz.07.00, pozostałe wg porządku niedzielnego. W drugi dzień świąt Msze wg porządku niedzielnego.

 

 1. Decyzją naszych przełożonych ksiądz Edmund, z dniem 01.01. 2021 zostaje przeniesiony do domu głównego w Poznaniu i podejmie tam obowiązki kapelana sióstr. Już dziś życzymy księdzu Edmundowi wielu darów Ducha Świętego w wypełnianiu tego zadania. Msza św. w intencji księdza Edmunda zostanie odprawiona 27.12 o godz.09.00. Niech udział w tej Mszy i nasza modlitwa będzie wyrazem wdzięczności za Jego posługę w naszej parafii.

   

 1. Czas pandemii i obostrzeń uniemożliwia tegoroczną wizytę kolędową w tradycyjnej formie. Nie chcemy jednak pozostawić parafian w poczuciu osamotnienia i pozbawieni tego widzialnego znaku błogosławieństwa  Bożego, jakim była wizyta duszpasterska. Dlatego  w miesiącu styczniu, każdego dnia  o godz. 19.00 sprawowana będzie w intencji mieszkańców poszczególnych ulic Msza święta. / Według podanego grafiku/ W niej polecać będziemy Bogu Wasze sprawy – zdrowie, problemy zatrudnienia, Wasze nadzieje i obawy, radości i smutki i te pragnienia, by wrócić do żywej wspólnoty wiary, nadziei i miłości.

   

 2. W czasie każdej z tych Mszy będzie poświęcona woda, którą będzie można zabrać do swoich domów w specjalnie przygotowanym pojemniku i tam dokonać samemu modlitwy pobłogosławienia mieszkania. Modlitwa błogosławieństwa mieszkania zamieszczona jest  w przygotowanym okolicznościowym folderze w którym jest także słowo proboszcza i życzenia od duszpasterzy parafii. Wraz z folderem chcemy przekazać, każdej obecnej rodzinie symboliczny opłatek, oraz wizerunek św. Józefa, w którego w tym roku w kościele w szczególny sposób chcemy się wpatrywać i którego orędownictwo w tym trudnym czasie tak bardzo jest potrzebne. Na koniec Mszy odprawione będzie nabożeństwo kolędowe. Krótkie słowo wprowadzenia w taką formę kolędy i grafik odprawianych Mszy św. za mieszkańców poszczególnych ulic zamieszczony jest w informatorze ,, Słowo z parafii” który można zabrać. Jest on z tyłu kościoła. Będzie on także dostępny w formie wkładki do lokalnej gazety ,,Panorama 7” Przy tej okazji zachęcam do wsparcia swoimi głosami, w ramach głosowania nad Szczecińskim Budżetem Obywatelskim inwestycji w naszym rejonie.

   

 3. Wolne intencje w tym tygodniu: wtorek godz. 18.00; środa godz. 06.30 i 18.00.

 4. W minionym tygodniu do wieczności odeszła Emilia Sobolewska. Za jej oddanie i wieloletnie zaangażowanie w parafii wyrażamy naszą wdzięczność i prosimy o łaskę życia wiecznego: Wieczne odpoczywanie racz jej dać Panie….

Wszystkim na nadchodzący tydzień niech Bóg błogosławi

Ks. Jerzy Senderek  TChr
proboszcz          

1