Ogłoszenia Duszpasterskie na IV niedzielę Wielkiego Postu 14.03.2021 r.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
IV NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU ROK B
14.03.2021

 

  1. Dziś Caritas parafialna rozprowadza świece wielkanocne, baranki i kartki świąteczne, oraz zbiera ofiary do puszek w ramach świątecznej pomocy. Przy wyjściu są także specjalne torby papierowe dla tych którzy chcą sami przygotować produkty w ramach świątecznej pomocy.
  2. Nabożeństwo Gorzkich Żali dziś o godzinie 17.15.
  3. W zakrystii są do odbioru zamówione Pisma   Święte. Udało się przy takim zbiorowym zamówieniu wynegocjować jeszcze lepszą cenę z 56 na 50 PLN
  4. Jutro o 17.30 nabożeństwo za zmarłych z wypominek rocznych. Modlić się będziemy za zmarłych wypisanych na kartkach oznaczonych nr 9 i 10. Za tych zmarłych o 18.00 odprawiona będzie Msza św.
  5. W piątek droga krzyżowa: o godz. 11.30; 16.30 ;17.30; 19.00.
  6. Za tydzień rozpoczynamy parafialne rekolekcje wielkopostne. Msze święte z nauką rekolekcyjną będą w niedziele na wszystkich Mszach a w poniedziałek, wtorek i środę o godz. 07; 12.00;16.00 i 18.00. W niedziele, poniedziałek i wtorek po ostatniej Mszy św. będzie 30 minutowe spotkanie: W szkoła modlitwy. Ostatniego dnia będzie możliwość przyjęcia szkaplerza. Wszystkich którzy chcieli by przyjąć Szkaplerz i zobowiązania z nim związane, a także uczestniczyć w duchowych dobrach jakie obiecane są tym którzy go przyjmują proszę o zgłoszenie się dziś, gdyż jest to związane z zakupieniem odpowiedniej ilości szkaplerzy. Rekolekcje prowadził  będzie Ojciec Marian Zawada OCD, znany rekolekcjonista, autor ponad 40 książek. Kilka z nich będzie można zakupić w czasie rekolekcji. Informacje jakie to książki podane są w biuletynie. W czasie rekolekcji każdego dnia na Mszach świętych będzie zbierana taca w ramach podziękowania dla rekolekcjonisty.
  7. Wszystkich którzy chcą wesprzeć spłatę pożyczki zaciągniętej na remont organ i przekazać jeden procent swojego podatku na ten cel, zapraszamy do biura parafialnego w środy od 10.00 do 12.00 i w niedziele po Mszach św. do godziny 15.00.
  1. Chcę zrobić w naszym kościele zamykany, wyciszony konfesjonał. Wiem, że taca zbierana w środy na wieczornych Mszy, była swego czasu przeznaczona na renowację obrazu MB Nieustającej Pomocy. Teraz będzie ona przeznaczona na ten cel. Oczywiście będziemy szukać jeszcze dodatkowo środków, bo fundusze z samej tacy trzeba by było zbierać przez bardzo długi czas. Koszty takiego konfesjonału są nie małe, ale myślę, że inwestycja warta zachodu.
  2. W minionym tygodniu do wieczności odeszli: Jan Łuczak, Krystyna i Kazimierz Brotoń, Eugeniusz Urbański. Wszystkim których śmierć bliskich dotknęła składamy wyrazy współczucia.  Módlmy wspólnie :  Wieczny odpoczynek racz zmarłym dać Panie…

    Wszystkim na nadchodzący tydzień życzymy błogosławieństwa Bożego.

Jerzy Senderek TChr
proboszcz