Ogłoszenia Duszpasterskie na V niedzielę Wielkiego Postu 21.03.2021 r.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
V NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU ROK B
  21.03.2021

 1. Dziękuję Ojcu rekolekcjoniście za wygłoszoną naukę. Msze św. i nauki rekolekcyjne w poniedziałek, wtorek i środę o godz. 07.00;12.00;16.00 i 18.00. Dziś, oraz w poniedziałek i wtorek, po Mszy o godz. 18.00 czas rekolekcyjnej medytacji prowadzonej przez Ojca rekolekcjonistę.
 2. W środę na Mszy św. o godz. 18.00 będzie można przyjąć szkaplerz. Chętni do jego przyjęcia mogą się jeszcze zgłosić. Wszystkich, którzy się zgłosili proszę przed środą o jego zakupienie w zakrystii. Przy wyjściu z kościoła można zakupić książki Ojca rekolekcjonisty. Może to być doskonała lektura duchowa dla nas bądź dla tych którzy poszukują swojej drogi do Boga.
 3. Nabożeństwo Gorzkich Żali dziś o godzinie 17.15. W zakrystii są do odbioru zamówione Pisma Święte. Jeśli ktoś zrezygnował proszę o zgłoszenie tego, tak by ci którzy są na liście dodatkowej mogli je zakupić.
 4. Jutro o 17.30 nabożeństwo za zmarłych z wypominek rocznych. Modlić się będziemy za zmarłych wypisanych na kartkach oznaczonych nr 11 i 12. Za tych zmarłych o 18.00 odprawiona będzie Msza św.
 5. W związku z dodatkowymi Mszami w czasie rekolekcji, nie będzie wystawienia Najświętszego Sakramentu w tych dniach o godz.  17.00, natomiast porządek nabożeństw pozostaje bez zmian.
 6. W czwartek Uroczystość Zwiastowania Pańskiego. Msze św. w tym dniu o godz. 07.00; 12.00 i 18.00. Wszystkich którzy w tym dniu chcą włączyć się w dzieło duchowej adopcji i w ten sposób przyczynić się do obrony poczętego życia, proszeni są o zgłoszenie się w tym dniu przed Mszą do zakrystii w celu odebrania formularza przyrzeczenia i tekstu modlitwy.
 7. W piątek droga krzyżowa: o godz. 11.30; 16.30 ;17.30 ; 19.00. Ta ostatnia będzie z wykorzystaniem fragmentów filmu Pasja.
 8. Wszystkich którzy chcą wesprzeć spłatę pożyczki zaciągniętej na remont organ i przekazać jeden procent swojego podatku na ten cel, zapraszamy do biura parafialnego w środy od 10.00 do 12.00 i w niedziele po Mszach św. do godziny 15.00.
 9. Za tydzień duszpasterstwo dzieci rozprowadzać będzie palmy, a ich poświęcenie będzie na każdej Mszy św. Wiem z doświadczenia, że jedni kupują palmy a inni sami robią. Więc dla tych którzy sami robią ogłaszam konkurs na palmę rodzinną. Trzy palmy zostaną nagrodzone. Należy palmę podpisać i po Mszy pozostawić przy ołtarzu Matki Boskiej Bolesnej. Komisja w tygodniu wytypuje zwycięzców, a w święta ogłosimy werdykt i wręczymy nagrody. Kryteria oceny takiej palmy są wydrukowane na kartkach, które są z tyłu tam gdzie jest biuletyn.
 10. Również za tydzień po Mszach św. zbierana będzie ofiara na świąteczne dekoracje i kwiaty.
 11. Planowane za tydzień spotkanie z rodzicami dzieci przystępujących do I Komunii jest odwołane. Następne według ustalonych terminów.
 12. Jak już informowałem w minioną niedzielę, chcę zrobić w naszym kościele zamykany, wyciszony konfesjonał. Jestem już po spotkaniu z architektem, który do końca tygodnia zrobi projekt i kosztorys. Dziękuję za składane ofiary na ten cel na tacę w czasie środowej Mszy św. jak i za te które pojawiają się na parafialnym kącie z przeznaczeniem na tą inwestycję. A skoro mowa o inwestycjach to widzimy, że pojawiają się kolejne elementy wykonane z granitu w prezbiterium i w jego obrębie. Po rekolekcjach jestem umówiony także z malarzem w celu omówienia dalszych prac związanych z zakończeniem tego panteonu świętych na balustradzie chóru.

Wszystkim na nadchodzący tydzień życzymy błogosławieństwa Bożego.

Jerzy Senderek SChr
proboszcz