Ogłoszenia Duszpasterskie na Niedzielę Zmartwychwstania Pańskiego 04.04.2021r.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
NIEDZIELA ZMARTWYCHWSTANIA PAŃSKIEGO

ROK B  04.04.2021 r.

 

  1. Dziś Msze Święte jeszcze o godz. 09.00; 10.00; 11.00;12.00;13.00;14.00;15.00;16.00;17.00;18.00.
  2. Trwamy na nowennie do Bożego Miłosierdzia, która odprawiana będzie po wieczornej Mszy św.
  3. Jutro Msze Święte o godz. 07.00;09.00;10.00;11.00;12.00; 13.00;14.00;15.00;16;00;17.00;18.00
  4. We wtorek biuro parafialne będzie nieczynne. Nie będzie także we wtorek wystawienia Najświętszego Sakramentu o godz. 17.00.
  5. Za tydzień Niedziela Miłosierdzia Bożego. Msze św. wg stałego porządku, a 20 minut przed każdą Mszą nabożeństwo do Bożego Miłosierdzia.

 

    Pragnę bardzo gorąco  podziękować za wszelkie przejawy    życzliwości w tych  ostatnich dniach. Dziękuję za życzenia. Dziękuję za dary serca składane na nasz świąteczny stół.
    Ogromną wdzięczność pragnę wyrazić wszystkim za wszelaką pomoc w  przygotowaniach naszego kościoła do świąt. Dziękuję za sprzątanie,  dekoracje,  za ofiary składane na dekoracje i kwiaty. Dziękuję za ten piękny wystrój. Wszystko to pomaga nam w przeżywaniu tej wielkiej tajemnicy wiary, mimo  nietypowej formy uczestnictwa w liturgii. Dziękuję wszystkim którzy w tych dniach trwali w jakże innej formie na modlitwie, dając tym samym świadectwo swojej wiary.
     Dziękuję Parafialnemu Zespołowi Caritas, za dzieło pomocy ubogim w tym szczególnym czasie i wszystkim którzy tą pomoc wsparli ofiarami i dostarczanymi paczkami.
    Dziękuję Wikariuszowi Generalnemu Towarzystwa Chrystusowego Księdzu Bogusławowi Burgatowi za przewodniczenie dzisiejszej liturgii i wygłoszone do nas słowo. Wyrazy wdzięczności pragnę skierować  do księży, brata i kleryka, za zaangażowanie w tych dniach, za  wielkopostną posługę, tą sakramentalną i wszelką inną. Trudna jest ta posługa, bo ograniczona normami, zasadami i zarządzeniami. Mimo tych ograniczeń chcieliśmy być z Wami tak jak tylko to było możliwe.  Chcąc  dać możliwość uczestnictwa w Mszy Świętej większej ilości parafian w Niedziele  Palmową i w święta, wprowadziliśmy dodatkowe Msze Święte. Dziękuję moim współbraciom  kapłanom, że ochoczo podjęli ten wysiłek. Księdzu Łukaszowi i klerykowi Dominikowi dziękuję za przygotowanie liturgii i LSO w tych wyjątkowych dniach. Wszystkim za wszelką pomoc w przygotowaniu do świąt, zarówno duchowym, liturgicznym, muzyczny, jak i tym zewnętrznym mówię staropolskie i chrześcijańskie Bóg zapłać.

ks. Jerzy Senderek
proboszcz