Ogłoszenia Duszpasterskie na Niedzielę Miłosierdzia Bożego 11.04.2021r.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
II NIEDZIELA WIELKANOCY
NIEDZIELA MIŁOSIERDZIA BOŻEGO
ROK B  11.04.2021 r.

 

  1. Dziś rozpoczynamy Tydzień Miłosierdzia Bożego. W związku z tym, na prośbę Księdza Abp Andrzeja Dzięgi we wszystkich kościołach archidiecezji w dniu dzisiejszym po Mszach św. przeprowadzana jest zbiórka do puszek. Za składane ofiary składamy wyrazy wdzięczności.
  2. Dziś Msze św. wg stałego porządku, a na koniec każdej Mszy nabożeństwo do Bożego Miłosierdzia.
  3. Jutro o 17.30 nabożeństwo za zmarłych z wypominek rocznych. Modlić się będziemy za zmarłych wypisanych na kartkach oznaczonych nr 1 i 2. Za tych zmarłych o 18.00 odprawiona będzie Msza św.
  4. W niedzielę, 18 kwietnia br., zamiast dorocznego Marszu dla Życia, zapraszamy do udziału w akcji „USŁYSZ”, która odbędzie się przy figurze św. Jana Pawła II na Jasnych Błoniach w Szczecinie od godz. 12.00 do 21.00. Akcja „USŁYSZ” będzie polegać na tym, że każdy popierający wartość życia człowieka od poczęcia do naturalnej śmieci, będzie mógł dać o tym świadectwo poprzez uderzenie w dzwon „Głos Nienarodzonych”, który został pobłogosławiony przez Ojca Świętego Franciszka w ubiegłym roku w Rzymie.
  5. Dziękuję bardzo za składane ofiary w czasie poświęcenia pokarmów na budowę zamykanego, wyciszonego konfesjonału. Zebrano przy tej okazji 2365 PLN. Łącznie mam już 4870 PLN. Brakuje jeszcze wiele ale ufam, że się jakoś uda. Wiele bo na tą chwilę znam tylko koszty przybliżone. Dziękuję za składane ofiary na ten cel, także w czasie środowych Mszy św. wieczornych, jak również  
  6. W minionym tygodniu do wieczności odeszli: Stanisław Osowski, Stanisława Urtnowska, Jadwiga Ciuraj, Tadeusz Demianiuk, Krzysztof Bereda, Wacław Pietruszewicz, Józef Papierz, Barbara Jenne. Wszystkim których śmierć bliskich dotknęła składamy wyrazy współczucia. Módlmy wspólnie :  Wieczny odpoczynek racz zmarłym dać Panie…

      Wszystkim na nadchodzący tydzień życzymy błogosławieństwa Bożego.

 

ks. Jerzy Senderek
proboszcz