Ogłoszenia Duszpasterskie na III Niedzielę Wielkanocną 18.04.2021r.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
III NIEDZIELA WIELKANOCY
ROK B  18.04.2021 r.

 

  1. Dziś zamiast dorocznego Marszu dla Życia, zapraszamy do udziału w akcji „USŁYSZ”, która odbędzie się przy figurze św. Jana Pawła II na Jasnych Błoniach w Szczecinie od godz. 12.00 do 21.00. Akcja „USŁYSZ” będzie polegać na tym, że każdy popierający wartość życia człowieka od poczęcia do naturalnej śmieci, będzie mógł dać o tym świadectwo poprzez uderzenie w dzwon „Głos Nienarodzonych”.
  2. Dziś rozpoczynamy w Kościele Tydzień Biblijny. Może to być doskonała okazja do sięgnięcia po Księgę Pisma Świętego i odkrycia w niej słowa żywego, skierowanego do mnie. Rozpoczynając Tydzień  Biblijny, chcę zaproponować byśmy tworzyli Parafialną Księgę Cytatów Pisma Świętego. Każdy niech wypisuje ulubione cytaty i te które szczególnie w danym czasie przemawiają. Wypisane cytaty można zamieszczać na parafialnym fb, lub wkładać do specjalnego pojemnika przygotowanego  pod chórem. Akcja ta niech  trwa do 20.06.2021. Następnie ją oprawimy zostawiając miejsce na kolejne wpisy. A co po tym czasie z tą księgą  będziemy robić, powiem 20.06.  Zachęcam do dzielenia się słowem Boga, które do mnie przemawia w danym momencie.
  3. Jutro o 17.30 nabożeństwo za zmarłych z wypominek rocznych. Modlić się będziemy za zmarłych wypisanych na kartkach oznaczonych nr 3 i 4. Za tych zmarłych o 18.00 odprawiona będzie Msza św.
  4. Dziękuję bardzo za jałmużnę miłosierdzia składaną w minioną niedziele. Zebrano 810 PLN. Połowa z tej sumy została przekazana do Caritas Parafialnej a połowa do Caritas diecezjalnej. Dziękuję także za składane ofiary na budowę konfesjonału. Na ten cel mam zebranych 5780 PLN.
  5. W tym tygodniu są jeszcze wolne intencje we wtorek, czwartek i piątek, a w następnym w każdy dzień jedna intencja jest wolna.
  6. Na prośbę Urzędu Statystycznego, skierowaną do Księdza Arcybiskupa o pomoc w rozpropagowaniu Narodowego Powszechnego Spisu Ludności i Mieszkań, w gablocie zamieszczone zostały informacje na ten temat.

Wszystkim na nadchodzący tydzień życzymy błogosławieństwa Bożego.

ks. Jerzy Senderek
proboszcz