DZIELMY SIĘ TYM CO OTRZYMALIŚMY …. (Parafialna Księga Cytatów z Pisma Świętego)

   Zakończyliśmy w Kościele Tydzień Biblijny.  Niech on owocuje  umiłowaniem  Pisma Świętego i odkrycia w nim słowa żywego. Pamiętajmy, że Pismo Święte to księga w której Bóg mówi o sobie, o swoich pragnieniach względem nas, to księga w której Bóg mówi do każdego z nas osobiście. Ojcowie Soboru Watykańskiego II tak piszą: ,,od początku stworzenia Bóg prowadzi dialog z człowiekiem a Pismo Święte jest właśnie jednym z elementów tego odwiecznego dialogu”.  

   Widzialnym znakiem ukochania Słowa Bożego niech będzie włączenie się w rozpoczętą tydzień temu akcję  tworzenia Parafialnej Księgi Cytatów z Pisma Świętego. Akcja ta trwać będzie do 20.06.2021.

Na czym ona polega?

To bardzo proste:

  1. Znajdź każdego dnia chwilę czasu. Weź do ręki Pismo Święte i czytaj. Jeśli chcesz się usprawiedliwić brakiem czasu, pamiętaj, że każda sekunda, minuta, godzina…naszego życia jest darem Boga, który mówi do nas na kartach tej wyjątkowej Księgi.
  2. Zapewne czytając natrafisz na jakieś zdanie które w danym momencie w szczególny sposób przemawia i porusza. Pamiętaj, dziś może przemawiać jedno zdanie, a jutro czy za tydzień czytając ten sam fragment, nasze serce może poruszyć zupełnie inne zdanie. Wszystko zależy od tego w jakim stanie emocjonalny, uczuciowy, duchowym jesteśmy. To jest właśnie dowód na to, że w Piśmie Świętym Bóg nieustannie chce prowadzić z nami dialog. To jest dowód na to, że Słowo Boże jest żywe( św. Paweł list do Galatów)
  3. Zdania które wywołują poruszenie serca zaznacz, wypisz na kartce. Przeczytaj raz, drugi, trzeci. Pamiętaj, zdania które w danym momencie szczególnie poruszają, mogą być odpowiedzią Boga na nurtujące Ciebie pytania. Mogą być podpowiedzią Boga jak rozwiązać problem z którym w danej chwili przychodzi się zmierzyć.
  4. Tymi szczególnymi fragmentami podziel z innymi:
  • Na naszym parafialnym fb jest przygotowany folder Parafialna Księga Cytatów z Pisma Świętego. Wystarczy odszukać, wejść w komentarze, wpisać te wyjątkowe fragmenty
  • W kościele  pod chórem jest przygotowany pojemnik w taki sam sposób opisany jak folder na fb. Wyjątkowe fragmenty można tam wkładać.

   W ten sposób stworzymy naszą Parafialną Księgę Cytatów, jednocześnie będziemy się modlić Słowem.

Jerzy Senderek TChr
proboszcz