Ogłoszenia Duszpasterskie na IV Niedzielę Wielkanocną 25.04.2021r.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
IV NIEDZIELA WIELKANOCY
ROK B  25.04.2021 r.

  1. Jutro o 17.30 nabożeństwo za zmarłych z wypominek rocznych. Modlić się będziemy za zmarłych wypisanych na kartkach oznaczonych nr 5 i 6. Za tych zmarłych o 18.00 odprawiona będzie Msza św.
  2. W sobotę o godz. 11.00 nabożeństwo fatimskie, o godz. 11.30 katecheza a o godz.12.00 Msza św. wynagradzająca.
  3. W tym tygodniu w piątek są jeszcze wolne intencje.
  4. W sobotę rozpoczyna się miesiąc maj. W naszej tradycji to miesiąc poświęcony w sposób szczególny Matce Bożej. Nabożeństwa majowe każdego dnia o godz. 17.30, a o godz. 21.00 Apel Jasnogórski. W związku z nabożeństwami majowymi nie będzie w tym miesiącu stałych nabożeństw. Również sobotę przypada wspomnienie Świętego Józefa Rzemieślnika. Polecajmy siebie, swoje rodziny i całą parafie temu szczególnemu orędownikowi.
  5. Z racji tygodnia modlitw o powołania kapłańskie i zakonne, za tydzień gościć będziemy kleryka z naszego seminarium, który będzie się z nami modlił o powołania, powie nam kilka słów o powołaniu i seminarium. Po mszach świętych będzie zbierana ofiara na utrzymanie naszego seminarium w którym kształcą się przyszli kapłani, którzy od 1945 roku pełnią posługę na tych terenach, także w naszej parafii.
  6. Jeszcze tylko w tym tygodniu można składać swoje deklaracje podatkowe i odpisać 1% procent swojego podatku na wskazany cel. Dziękuję tym wszystkim którzy zdecydowali się przekazać 1% na spłatę kredytu zaciągniętego na remont naszych organ. Dziękuję Pani Teresie Zimniuch,  która kolejny rok rozlicza deklaracje tym którzy na ten cel przeznaczają ten część swojego podatku.
  7. Już dziś informuję, że 03.05 w przyszły poniedziałek w Uroczystość Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski Msze św. wg porządku niedzielnego, a Msza o godz. 12.00 będzie odprawiona za Ojczyznę.
  8. Zakończyliśmy w Kościele Tydzień Biblijny. Niech on owocuje  umiłowaniem  Pisma Świętego i odkrycia w nim słowa żywego, skierowanego do każdego z nas osoiście. Widzialnym znakiem ukochania Słowa Bożego niech będzie włączenie się w rozpoczętą tydzień temu akcję  tworzenia Parafialnej Księgi Cytatów z Pisma Świętego. Ulubione cytaty do 20.06.2021, można zamieszczać na parafialnym fb, lub wkładać do specjalnego pojemnika przygotowanego  pod chórem.

Wszystkim na nadchodzący tydzień życzymy błogosławieństwa Bożego.

ks. Jerzy Senderek TChr
proboszcz