You are currently viewing KONCERT GRÜNEBERGOWSKI – OWACJE NA STOJĄCO DLA WYKONAWCÓW

KONCERT GRÜNEBERGOWSKI – OWACJE NA STOJĄCO DLA WYKONAWCÓW

Wydarzenie współfinansowane ze środków
 Miasta Szczecin

KONCERT GRÜNEBERGOWSKI – STANDING OVATION DLA WYKONAWCÓW

Kościół św. Ducha w Zdrojach wypełnili 1 sierpnia br. melomani, którzy uczestnicząc w koncercie współfinansowanym ze środków Miasta Szczecin oddali hołd uczestnikom Powstania Warszawskiego.

Na program wieczoru (z udziałem Jana Kępińskiego – organisty oraz zespołu wokalnego Sweet Four), złożyły się utwory zagrzewające Polaków do walki o wolną Polskę, a także popularne w latach dwudziestych i trzydziestych ubiegłego stulecia szlagiery filmowe, jak i kompozycje mieszkającego kilkadziesiąt lat w Szczecinie Carla Loewego (1796–1869), twórcy wielu utworów organowych, ballad (w tym do tekstu Adama Mickiewicza) i dzieł instrumentalnych oraz wokalno-instrumentalnych.

Spotkanie realizowane w reżimie sanitarnym poprowadził z ogromną swadą oraz znawstwem Andrzej Oryl, który jak zwykle przedstawił publiczności wykonawców, ciekawostki z życia twórców prezentowanych dzieł, a także omówił ze szczegółami program.

Kolejny Koncert Grünebergowski odbędzie się 10 października 2021. Wezmą w nim udział Filip Presseisen – jeden z najwybitniejszych improwizatorów muzyki organowej młodego pokolenia w Europie i zespół Srebrzyści Akordeoniści.

Zapraszamy serdecznie

Relacja fotograficzna z Koncertu Grünebergowskiego organizowanego 1 sierpnia 2021 roku


Wszyscy wykonawcy koncertu: Andrzej Oryl (na górze, po prawej stronie)


Zespół Sweet Four, zdjęcie Jan Olczak

 
Krzysztof Machowski – ten.  Alfred Schelenz – ten.  Adam Baran – baryt.  Zdzisław Zawadka – bas


Jan Kępiński przy organach Barnima Grüneberga, zdjęcie Jan Olczak


Jan Kępiński w roli akompaniatora zesp. Sweet Four, zdjęcie Jan Olczak


Andrzej Oryl – prowadzący koncert, zdjęcie Jan Olczak


Koncert w reżimie sanitarnym. Przed nim zmierzono Słuchaczom temperaturę ciała, a następnie Pani Teresa Zimniuch przekazała Im do  wypełnienia ankiety nt. COVID 19, zdjęcie Jan Olczak


Zasłuchana Publiczność, zdjęcie Jan Olczak


Publiczność nie zawiodła, zdjęcie Jan Olczak

Opracowanie: Jan Koprowicz