Ogłoszenia Duszpasterskie na XXIV Niedzielę zwykłą 12.09.2021r.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
XXIV NIEDZIELA OKRESU ZWYKŁEGO
ROK B 12.09.2021 r.

 

 

  1. Dziś w poczet błogosławionych zostaje włączony, wielki patriota, Prymas Polski Kardynał Stefan Wyszyński. Za wstawiennictwem nowego błogosławionego módlmy się za ojczyznę i Kościół w Polsce.
  2. Jutro o 17.30 nabożeństwo za zmarłych z wypominek rocznych, wypisanych na kartkach oznaczonych nr 1 i 2. O godzinie 18.00 będzie odprawiona Msza św. za tych zmarłych.
  3. We wtorek Święto Podwyższenia Krzyża Świętego. Wobec tak licznych aktów profanacji naszego znaku zbawienia, dajmy wyraz naszego szacunku do krzyża przez wyeksponowanie tych które mamy w domu. Przynieśmy je do kościoła, by na nowo je poświęcić, oddać cześć i złożyć przyrzeczenie wierności krzyżowi i tym wartością o których on nam przypomina. W kościele indywidualna adoracja krzyża od godz. 17.00.
  4. Zapisy kandydatów do bierzmowania w niedzielę 19 i 26 września po Mszy o godz. 18. Na spotkanie kandydat przychodzi z rodzicem bądź opiekunem.
  5. Po pandemicznej i wakacyjnej przerwie, swoją działalność wznawia nasz chór parafialny, z czego się bardzo cieszymy. Próba chóru we środę o godz. 19 w salce na górze.
  6. Wszystkim jubilatom i solenizantom tego tygodnia składamy najserdeczniejsze życzenia i wielu łask Bożych. Niech nam wszystkim dobry Bóg błogosławi, a Michał Archanioł broni od złego.

             Ks.  Jerzy Senderek TChr
proboszcz