Ogłoszenia Duszpasterskie na XXXI Niedzielę zwykłą 31.10.2021r.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
ROCZNICA POŚWIECENIA WŁASNEGO KOŚCIOŁA

ROK B 31.10.2021 r

  1. Serdecznie witam w naszej wspólnocie kleryków z naszego seminarium. Życząc im owocnego pobytu, polecam ich naszej pamięci modlitewnej.
  2. Dziś po każdej Mszy Świętej duszpasterstwo dzieci będzie rozprowadzać znicze na mogiły naszych bliskich. Prosimy, aby przy zakupie znicza podać imiona zmarłych. Za tych wszystkich zmarłych będziemy modlić się dziesiątką  różańca świętego  na Mszy w niedzielę 7 listopada o godz. 10.30. Ofiary przeznaczone będę na duszpasterstwo dzieci . 
  3. Na ławkach wyłożone są kartki na wypominki listopadowe. Nabożeństwa za zmarłych odprawiane będą 02.11 o godz. 11.30 i 17.30, w tygodniu o godz. 17.30, a w niedziele o godz.15.00 na cmentarzu. Za ofiary zwyczajowo składane przy tej okazji serdecznie dziękujemy. Przeznaczone one będą na utrzymanie naszego seminarium w Poznaniu i na potrzeby parafii. Przypominam jednocześnie, że składamy teraz kartki na wypominki listopadowe. Kartki na wypominki roczne będzie można składać w grudniu i tak jak w ubiegłym roku będą one ponumerowane, by każdy wiedział kiedy za tych zmarłych będziemy się modlić.
  4. Jutro Uroczystość Wszystkich Świętych. Msze św. o godz. 07.00; 09.00; 10.30; 12.00 na cmentarzu, 14.00; 18.00. O godz. 11.30 procesja na naszym cmentarzu z modlitwą za zmarłych. O godz. 19.30 na cmentarzu różaniec za zmarłych. Mszy św. na cmentarzu przewodniczył będzie i kazanie wygłosi Wikariusz Generalny Towarzystwa Chrystusowego ks. Bogusław Burgat.
  5. We Wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych Msze św. będą o godz. 07.00; 10.30, 12.00 i 18.00.
  6. W poniedziałek i wtorek biuro parafialne będzie nieczynne.
  7. W piątek od godz.17.00 czuwanie modlitewne, o godz.18.00 Msza wynagradzająca NSPJ, po Mszy dalsza część czuwania zakończona ok godz. 21.00 Apelem. Odwiedziny chorych w pierwszy piątek na dotychczasowych zasadach. W sobotę o godz. 11.00 nabożeństwo fatimskie, katecheza, zmiana tajemnic a o godz.12.00 Msza św. wynagradzająca.
  8. Przypominam, że w dniach od 01.11 do 08.11 można uzyskać każdego dnia odpust za jedną zmarłą osobę na zwykłych warunkach: wzbudzenie intencji uzyskania odpustu, stan łaski uświęcającej, wyzbycie się przywiązania do grzechu, przyjęcie komunii św. modlitwa w intencjach naznaczonych przez papieża oraz  nawiedzenie cmentarza.
  9. W listopadzie nabożeństwo do Ducha Świętego, nowenna do MB Nieustającej Pomocy i nabożeństwo do Świętego Józefa będą odprawiane po Mszy św.
  10. W minionym tygodniu do wieczności odeszła: Regina Olkowska. Zapewniając o naszej pamięci modlitewnej módlmy się za zmarłą: Wieczny odpoczynek racz im  dać Panie…

Wszystkim na nadchodzący tydzień życzymy błogosławieństwa Bożego i wielu Bożych Łask.

Ks. Jerzy Senderek SChr
proboszcz