Ogłoszenia Duszpasterskie na XXXIV Niedzielę zwykłą 21.11.2021r.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
UROCZYSTOŚĆ JEZUSA CHRYSTUSA
KRÓLA WSZECHŚWIATA
ROK B 
21.11.2021 r.

  1. Uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata to patronalne święto Chrystusowców i Sióstr Misjonarek Chrystusa Króla. Posługujący w tej parafii księża, siostra i brat powierzamy się modlitewnej pamięci parafian.
  2. Dziś po Mszach św. Parafialny Zespół Caritas zbiera do puszek ofiary z racji Światowego Dnia Ubogich, jaki przypadał tydzień temu. Środki pozyskane decyzją KEP, będą przeznaczone na wsparcie działań pomocowych na terenach przygranicznych w trakcie kryzysu imigracyjnego.
  3. Dziś na Sumie o godz. 12.00 poświęcone będą opłatki. W tygodniu opłatki będą  rozprowadzane w  zakrystii i biurze a w niedziele w kruchcie i zakrystii. Jeżeli ktoś zapuka do drzwi waszych domów z opłatkami, to nie będzie to osoba wysłana przez nas. My rozprowadzamy opłatki ww. miejscach kruchcie. Przestrzegamy przed oszustami. Za ofiary zwyczajowo składane przy tej okazji serdecznie dziękujemy. Przeznaczone one będą na spłatę kredytu zaciągniętego na remont organów i na inne inwestycje. Nie myślę tu o zapowiadanej budowie konfesjonału bo na to mam już zebrane środki i ufam, że to wystarczy. Mówiąc o inwestycjach myślę o tym łączniku między budynkami, który stoi od dobrych kilku lat niezakończony. Przy tej okazji chcę powiedzieć, że przez jeden rok udało się spłacić 40000 PLN wspomnianego kredytu.
  4. Na ławkach są wyłożone koperty – ofiara na ogrzewanie kościoła. Za składane ofiary dziękujemy.
  5. Jutro Msza św. za zmarłych z wypominek będzie wyjątkowo o godz. 07.00. Natomiast nabożeństwo za zmarłych będzie o 17.30.
  6. Dnia 27.11 organizowana jest akcja ,, Dzień Otwarty Notariatu” pod hasłem jak zadbać o swój majątek. Można uzyskać pod wskazanymi numerami telefonu bezpłatne porady. Szczegół w gablocie w kruchcie i na zewnątrz.
  7. Po rocznej przerwie wznawiamy akcje ,,Cukierek na Mikołaja’’ Zachęcamy do przynoszenia cukierków i innych słodyczy do kościoła i składania ich do przygotowanych pojemników. Cukierki otrzymają 05.12 dzieci z naszej parafii, a inne słodkie i nie tylko słodkie produkty ksiądz Łukasz przekaże do domu samotnej matki z dzieckiem.
  8. W minionym tygodniu do wieczności odeszła: Weronika Mańkowska. Wszystkim których ta śmierć dotknęła składamy wyrazy współczucia: Zapewniając o naszej pamięci modlitewnej módlmy Wieczny odpoczynek racz zmarłym dać Panie…

W nadchodzącym tygodniu niech Bóg wszystkim  błogosławi i obdarza potrzebnymi łaskami.                                                                          

Jerzy Senderek TChr
proboszcz