Ogłoszenia Duszpasterskie na I Niedzielę Adwentu 28.11.2021r.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
I Niedziela Adwentu
Rok C   28.11.2021r.

  1. Przeżywamy Adwent – czas radosnego oczekiwania na przyjście Pana. Roraty codziennie o godz. 6.30. Śpiew Godzinek o godz. 6.05. Młodzież i dzieci na roraty zapraszamy w piątek 16.30, a chętną i gorliwą młodzież i dzieci, także w pozostałe dni o godz. 06.30. Dla tych gorliwych, którzy będą przychodzić, także w inne dni przewidziana będzie niespodzianka.
  2. Na ławkach wyłożone są koperty: ofiara na ogrzewanie kościoła. Za składane ofiary serdecznie dziękujemy.
  3. W kruchcie kościoła rozprowadzane są opłatki. W tygodniu można je nabyć w zakrystii i biurze. Ofiary zwyczajowo składane przy tej okazji przeznaczone będą na spłatę kredytu zaciągniętego przed laty na remont organów i na inne inwestycje w parafii. Również w kruchcie rozprowadzane są  świece na stół wigilijny, a pod chórem wyłożone są papierowe torby w których można przygotować produkty żywnościowe w ramach świątecznej pomocy dla potrzebujących. Parafialny zespół Caritas przekaże je, tym którzy tej pomocy potrzebują.
  4. W naszej archidiecezji od kilku lat trwa nieustająca adoracja w intencji powołań. W naszym kościele czuwanie to będzie w najbliższy wtorek. Rozpocznie się ono Mszą św. o godz.18.00 i zakończy Mszą św. o godz. 18.00 środę. Zachęcam by chętni wpisywali się na listę przygotowaną w zakrystii. Zachęcam także poszczególne grupy duszpasterskie do podjęcia czuwania o konkretnych godzinach, także nocnych. Liderów grup, także proszę by podać godziny w jakich będą czuwać.
  5. W czwartek o godz. 17.00 godzina święta.
  6. W piątek odwiedziny chorych na dotychczasowych zasadach. Od godz.17.00 tradycyjnie wystawienie, okazja do osobistej modlitwy i spowiedzi, a o godz.18.00 Msza wynagradzająca NSPJ. W związku z wtorkową adoracją w piątek po wieczornej Mszy nie będzie czuwania. Grupę modlitewną która w I piątki modli się po wieczornej Mszy, bardzo proszę by w tym miesiącu zorganizować to czuwanie właśnie we wtorek.
  7. W sobotę o godz. 11.00 nabożeństwo fatimskie, o 11.30 katecheza, a o godz.12.00 Msza św. wynagradzająca.
  8. Tydzień temu Parafialny Zespół Caritas z racji Światowego Dnia Ubogich zebrał 2021 PLN. Za złożone ofiary niech dobry Bóg wszystkim wynagrodzi .
  9. Przypominamy także o akcji ,,Cukierek na Mikołaja’’ Zachęcamy do przynoszenia cukierków i innych słodyczy do kościoła i składania ich do przygotowanego pojemników, który znajduje się pod chórem. Cukierki otrzymają 05.12 dzieci z naszej parafii, a inne słodkie i nie tylko słodkie produkty przekażemy do domu samotnej matki z dzieckiem.
  10. W minionym tygodniu do wieczności odeszła: Janina Zemańska, Jadwiga Wójcik, Tadeusz Rybiński i Grzegorz Reducha. Wszystkim których ta śmierć dotknęła składamy wyrazy współczucia: Zapewniając o naszej pamięci modlitewnej módlmy Wieczny odpoczynek racz zmarłym dać Panie…

W nadchodzącym tygodniu niech Bóg wszystkim  błogosławi i obdarza potrzebnymi łaskami.

Jerzy Senderek TChr
proboszcz