Ogłoszenia Duszpasterskie na II Niedzielę Adwentu 05.12.2021r.

 

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
II Niedziela Adwentu
Rok C   05.12.2021r.

  1. Roraty codziennie o godz. 6.30. Śpiew Godzinek o godz. 6.05. Młodzież i dzieci na roraty zapraszamy w piątek 16.30, a chętną i gorliwą młodzież i dzieci, także w pozostałe dni o godz. 06.30.
  2. Pod chórem wyłożone są koperty: ofiara na ogrzewanie kościoła. Za składane ofiary serdecznie dziękujemy.
  3. W kruchcie kościoła rozprowadzane są opłatki. W tygodniu można je nabyć w zakrystii i biurze. Również w kruchcie  rozprowadzane są  świece na stół wigilijny, a pod chórem wyłożone są papierowe torby w których można przygotować produkty żywnościowe w ramach świątecznej pomocy dla potrzebujących.
  4. Tygodniowe nabożeństwa wg. stałego grafiku z wyjątkiem poniedziałku. Nabożeństwa za zmarłych z wypominek rocznych rozpoczną się w styczniu. Za tydzień będziemy rozdawać ponumerowane kartki na wypominki roczne. W kopertach będzie tak jak w ubiegłym roku kartka  oznaczona odpowiednim numerem i obrazek z takim samy numerem jak kartka. Wypisane kartki składamy, a obrazek zostawiamy, wiedząc tym samym jaki numer ma kartka którą wypisaliśmy. W każdą niedziele będziemy podawać numery kartek, jakie będą odczytywane w danym tygodniu. Za tych zmarłych będzie  w tym dniu odprawiona Msza. Ofiary zwyczajowo składane przeznaczone będą na spłatę kredytu i inwestycje parafialne.
  5. Za tydzień spotkanie z rodzicami dzieci przystępujących do I Komunii i poświęcenie książeczek.
  6. Za tydzień kiermasz świąteczny przygotowany przez dzieci i wychowawców świetlicy środowiskowej działającej przy parafii. Można będzie zakupić ozdoby świąteczne.
  7. Za tydzień rozpoczniemy rekolekcje adwentowe. Trwać one będą do wtorku włącznie. Nauki rekolekcyjne w niedziele na wszystkich Mszach św. a w poniedziałek i wtorek na Mszach o godz. 06.30; 12.00; 16.30;18.00. Rekolekcje poprowadzi Ksiądz Bogusław Burgat – Wikariusz Generalny Towarzystwa Chrystusowego.
  8. Za tydzień o godz.19.00 koncert grineberowski.  Ten ostatni w tym roku koncert,  dedykowany jest bł. Prymasowi Kardynałowi s. Wyszyńskiemu. Serdecznie zapraszamy.
  9. W minionym tygodniu do wieczności odeszła: Irena Bownik i Jerzy Świątek Wszystkim których ta śmierć dotknęła składamy wyrazy współczucia. Zapewniając o naszej pamięci modlitewnej módlmy  Wieczny odpoczynek racz zmarłym dać Panie…

W nadchodzącym tygodniu niech Bóg wszystkim  błogosławi i obdarza potrzebnymi łaskami.

Ks. Jerzy Senderek SChr
proboszcz