Ogłoszenia Duszpasterskie na III Niedzielę Adwentu 12.12.2021r.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
III Niedziela Adwentu
Rok C   12.12.2021r
.

  1. Serdecznie witamy w naszej wspólnocie rekolekcjonistę, Ksiądz Bogusława Burgata – Wikariusz Generalny Towarzystwa Chrystusowego. Życzę światła Ducha Świętego rekolekcjoniście a wszystkim parafianom otwarcia serca na głoszone słowo. Nauki rekolekcyjne dziś na wszystkich Mszach św. a w poniedziałek i wtorek na Mszach o godz. 06.30; 12.00; 16.30;18.00.
  2. W kruchcie kościoła rozprowadzane są opłatki. W tygodniu można je nabyć w zakrystii i biurze. Również w kruchcie  rozprowadzane są  świece na stół wigilijny, a pod chórem wyłożone są papierowe torby w których można przygotować produkty żywnościowe w ramach świątecznej pomocy dla potrzebujących. Przy wyjściu dzieci ze świetlicy środowiskowej Caritasu, działającej przy naszym domu parafialnym prowadzą kiermasz świąteczny. Można tam zakupić ozdoby świąteczne wykonane przez dzieci i wychowawców.
  3. Przy wyjściu rozdawane są ponumerowane kartki na wypominki roczne. W kopercie jest tak jak w ubiegłym roku kartka  oznaczona odpowiednim numerem i obrazek z takim samy numerem jak kartka. Wypisane kartki składamy, a obrazek zostawiamy, wiedząc tym samym jaki numer ma kartka którą wypisaliśmy. W każdą niedziele będziemy podawać numery kartek, jakie będą odczytywane w danym tygodniu. Za tych zmarłych będzie  w tym dniu odprawiona Msza. Ofiary zwyczajowo składane przeznaczone będą na spłatę kredytu i inwestycje parafialne.
  4. Dziś o godz.19.00 ostatni w tym roku koncert grineberowski. Dedykowany on jest bł. Prymasowi Kardynałowi Stefanowi Wyszyńskiemu. Serdecznie zapraszamy.
  5. W tym miesiącu spotkanie Rodziny Szkaplerza i Pogotowia Modlitewnego wyjątkowo będzie we wtorek. O godz. 18.00 Msza św. Po Mszy nabożeństwo do M B Szkaplerznej. Katechezy nie będzie, ponieważ w czasie Mszy będzie nauka rekolekcyjna.
  6. W piątek  o godz. 19.00 w naszym kościele nabożeństwo uwielbienia i okazja do spowiedzi świętej. 
  7. Za tydzień dzieci z naszego duszpasterstwa będą  rozprowadzać sianko na stół wigilijny i pierniki bożonarodzeniowe.  
  8. W minionym tygodniu do wieczności odeszła: Grażyna Majeran. Wszystkim których ta śmierć dotknęła składamy wyrazy współczucia. Zapewniając o naszej pamięci modlitewnej módlmy się za zmarłą: Wieczny odpoczynek racz zmarłym dać Panie…

W nadchodzącym tygodniu niech Bóg wszystkim  błogosławi i obdarza potrzebnymi łaskami.

Jerzy Senderek TChr
proboszcz