Ogłoszenia Duszpasterskie na IV Niedzielę Adwentu 19.12.2021r.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
IV Niedziela Adwentu
Rok C 19.12.2021r.

  1. W kruchcie kościoła rozprowadzane są opłatki. W tygodniu można je nabyć także w zakrystii i biurze. W kruchcie rozdawane są także kartki na wypominki roczne. w tygodniu są one w zakrystii. Duszpasterstwo dzieci rozprowadza dziś sianko na stół wigilijny i pierniki świąteczne.
  2. W tym tygodniu biuro parafialne czynne będzie tylko w poniedziałek i wtorek.
  3. Spowiedź świąteczna w czwartek 23.12 od godz. 06.00 do 11.00 i od godz. 14.30 do 19.30 i w piątek 24.12 od godz.06.00 do 12.00.
  4. W piątek wigilia. Ostatnie roraty o godz.06.30. Pasterki o godz. 21.00; 22.30; 24.00. W pierwszy dzień świąt nie ma Mszy św. o godz.07.00, pozostałe wg porządku niedzielnego. W drugi dzień świąt Msze wg porządku niedzielnego.
  5. Tegoroczna wizyta kolędowa będzie w podobnej formie jak w minionym roku. Od 03.01.2022 do 15.01.2022, o godz. 19.00 sprawowana będzie w intencji mieszkańców poszczególnych ulic Msza święta. Będą one sprawowane według podanego grafiku który zamieszczony jest w dzisiejszym biuletynie i będzie zamieszczony także na stronie i fb parafialnym, oraz w gablotach. W Mszy św. polecać będziemy Bogu Wasze sprawy – zdrowie, problemy zatrudnienia, Wasze nadzieje i obawy, radości i smutki. Na koniec Mszy odprawione będzie nabożeństwo kolędowe. W czasie każdej z tych Mszy będzie poświęcona woda, którą będzie można zabrać do swoich domów w specjalnie przygotowanym pojemniku i tam dokonać samemu modlitwy pobłogosławienia mieszkania. Modlitwa błogosławieństwa mieszkania zamieszczona była w przygotowanym na miniony rok okolicznościowym folderze. Oprócz wody święconej, każda rodzina zabierze z sobą folder przygotowany na ten rok w którym jest zamieszczone słowo proboszcza i obrzęd modlitwy przy wigilijnym stole. Można będzie to zachować sobie na następną wigilię. Z racji trwającego roku rodziny będzie w tym pakiecie kolędowym ładny obrazek z modlitwą za rodziny. Każda rodzina z racji nowego roku duszpasterskiego, w którym pochylamy się nad tajemnicą Eucharystii, otrzyma także książeczkę, swego rodzaju informator, o Eucharystii. Chciałbym, aby ten drobny prezent przyczynił się do bardziej świadomego przeżywania Mszy św.  Jeśli ktoś chciałby, aby kapłan przyszedł do jego domu z modlitwą i błogosławieństwem, to będzie to możliwe po zgłoszeniu takiej wizyty. W zakrystii przygotowane są karty zgłoszenia wizyty duszpasterskiej.  Trzeba przyjść do zakrystii i taką kartę wypełnić. Wypełnione karty przyjmujemy do 26.12. 2021. Chcę bardzo wyraźnie podkreślić, że będzie to wizyta duszpasterska, z tego względu proszę nie wiązać jej ściśle z okresem Bożego Narodzenia. Taka wizyta może się odbyć nawet wiosną, czy jeszcze później. Na kartach zgłoszenia takiej wizyty będą wpisane nr telefonów. W zależności od sytuacji i ilości zgłoszeń będziemy ustalać terminy i informować. Nawet jeśli ktoś zdecyduje się na taką wizytę, to zachęcam by nie rezygnować z tych mszy kolędowych, gdyż one są faktycznie związane z Okresem Bożego Narodzenia i w tych dziwnych czasach wypełniają tą lukę jaka powstała po tradycyjnej formie kolędy.

Wszystkim na nadchodzący tydzień niech Bóg błogosławi.

Ks. Jerzy Senderek TChr
proboszcz