Ogłoszenia Duszpasterskie na Niedzielę Świętej Rodziny 26.12.2021r.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
NIEDZIELA ŚWIĘTEJ RODZINY
26.12.2021 r

  1. Biuro parafialne w tym tygodniu czynne będzie tylko we wtorek i w środę.
  2. We wtorek święto Świętych Młodzianków. O 17.30 nabożeństwo w intencji dzieci i matek oczekujących potomstwa. W trakcie nabożeństwa będzie błogosławieństwo dzieci i matek oczekujących potomstwa. Zapraszamy serdecznie.
  3. W piątek o godz. 17.30 nabożeństwo na zakończenie roku i o 18.00 Msza dziękczynna. Ksiądz Arcybiskup Andrzej Dzięga, na ten sylwestrowy dzień udzielił wiernym Archidiecezji i wszystkim przebywającym na jej terenie dyspensy od obowiązku zachowania dnia pokuty. Dyspensa obowiązuje od godz. 16:00. Wszyscy korzystający z tej dyspensy proszeni są o odmówienie w tym dniu dowolnie wybraną przez siebie modlitwę w intencji o ewangelicznego pokój w Polsce i w świecie. 
  4. W sobotę Nowy Rok, – Uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki, Nie będzie Mszy św. o godz. 07.00 a pozostałe Msze wg porządku niedzielnego. Po Mszy św. o godz.12.00 zmiana tajemnic różańcowych, z racji przypadającej w tym dniu I soboty.
  5. Od 03.01 do 15.01. 2022 o godz. 19.00, zgodnie z zapowiedzią odprawiane będą, wg podanego tydzień temu  grafiku Msze św. i nabożeństwa kolędowe, z prośbą o błogosławieństwo Boże w nowym roku dla mieszkańców poszczególnych ulic. W czasie każdej z tych Mszy będzie poświęcona woda, którą będzie można zabrać do swoich domów w specjalnie przygotowanym pojemniku i tam dokonać samemu modlitwy pobłogosławienia mieszkania. Każda rodzina otrzyma także folder kolędowy, obrazek z modlitwą za rodziny. Każda rodzina z racji nowego roku duszpasterskiego, w którym pochylamy się nad tajemnicą Eucharystii, otrzyma także książeczkę – informator o Eucharystii. Tak jak informowałem, jeśli ktoś chciałby, aby kapłan przyszedł do jego domu z modlitwą i błogosławieństwem, to będzie to możliwe po zgłoszeniu takiej wizyty w zakrystii. Przedłużamy czas zgłoszenia takiej wizyty do 09.01.2022. Chcę bardzo wyraźnie jeszcze raz podkreślić, że będzie to wizyta duszpasterska, z tego względu proszę nie wiązać jej ściśle z okresem Bożego Narodzenia. Taka wizyta może się odbyć nawet wiosną, czy jeszcze później.
  6. W minionym tygodniu do wieczności odeszli Lucyna Krejdner i Stanisław Karbowiak. Módlmy się za zmarłych. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…
  7. W dzisiejszym świecie różne złe siły próbują osłabić tą podstawową komórkę społeczną jaką jest rodzina. Próbuje się zakwestionować prawdę, że małżeństwo to związek kobiety i mężczyzny. Podważa się trwałość i nierozerwalność tego związku. Wobec różnych prób destabilizacji życia rodzinnego, tak bardzo ważne jest by wzywać wstawiennictwa Świętej Rodziny z Nazaretu i prosić o opiekę nad rodzinami. W trwającym roku Rodziny  zakupiłem piękną ikonę Świętej Rodziny, która dziś zostanie poświęcona. Jakie będzie miała miejsce? Pragnę by wędrowała ona do rodzin naszej parafii. Od 01.01.2022 rozpocznie się nasza parafialna peregrynacja tej ikony.  Przygotowywana jest księga peregrynacji, w której będzie miejsce na nazwisko rodziny, datę i miejsce na ewentualny wpis. Rodzina która chce przyjąć Świętą Rodzinę do swojego domu, wpisuje się pod konkretną datą, czy datami i w tym konkretnym dniu przychodzi na wieczorną Mszę św. po której zabiera ikonę, by tam w zaciszu domowym w gronie rodzinnym modlić się za swoją rodzinę i rodziny naszej parafii. Kiedy skończy się ten czas jaki rodzina sobie wyznaczyła, ikona wraca przed wieczorną Mszą do naszego kościoła. Jeśli ktoś jest sam, oczywiście może również przyjąć ikonę do siebie.

   Wszystkim na ten nadchodzący tydzień  życzymy wielu Bożych Łask.

Jerzy Senderek TChr
proboszcz