Ogłoszenia Duszpasterskie na II Niedzielę po narodzeniu Pańskim 02.01.2022r.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
II NIEDZIELA PO NARODZENIU PAŃSKIM
02.01.2022 r.

 

  1. Od jutra rozpoczniemy nabożeństwa za zmarłych z wypominek rocznych. Jutro o 17.30 modlić się będziemy za zmarłych wypisanych na kartkach oznaczonych nr 1 i 2. Za tych zmarłych o 18.00 odprawiona będzie Msza św. Można jeszcze składać kartki na wypominki roczne. W zakrystii są one dostępne.
  2. Od jutra o godz. 19.00 przez cały styczeń będą odprawiane Msze św. kolędowe, z prośbą o błogosławieństwo Boże w nowym roku dla mieszkańców poszczególnych ulic. Msze będą odprawiane wg podanego już wcześniej grafiku, obecnie jest on wywieszony w gablotach. Jest to pewnego rodzaju alternatywa dla tradycyjnej formy kolędy, która w obecnym czasie nie może się odbyć. Natomiast do 06.01 można zgłaszać wizytę duszpasterską, która odbędzie się w późniejszym terminie.
  3. W czwartek Uroczystość Objawienia Pańskiego. Msze św. wg porządku niedzielnego. Na każdej Mszy poświęcenie kredy i kadzidła, które po Mszach św. będzie rozprowadzane w kruchcie. Przypominam, że jest to uroczystość nakazana, czyli każdy katolik ma obowiązek w tym dniu uczestniczyć w Mszy św.
  4. W piątek z racji tego, że w styczniu o godz. 19.00 są odprawiane Msze św. czuwanie będzie trwać od godz. 17.00 i zakończone będzie Mszą św. o 18.00.
  5. Rozpoczęliśmy peregrynację ikony Świętej Rodziny. Rodzina która chce przyjąć Świętą Rodzinę do swojego domu, wpisuje się pod konkretną datą, czy datami i w tym konkretnym dniu przychodzi na wieczorną Mszę św. po której zabiera ikonę, by tam w zaciszu domowym w gronie rodzinnym modlić się za swoją rodzinę i rodziny naszej parafii. Kiedy skończy się ten czas jaki rodzina sobie wyznaczyła, ikona wraca przed wieczorną Mszą do naszego kościoła. Zachęcam do przyjęcia ikony do swojego domu i modlitwy w intencji swojej rodziny i rodzin naszej parafii.
  6. Bardzo dziękuję wszystkim którzy 25.03 podjęli duchową adopcję dziecka poczętego, która trwała do 28.12. Zachęcam do modlitwy za poczęte życie. Kolejny raz w parafii duchową adopcję podejmiemy 25.03 o czym oczywiście powiem w odpowiednim czasie.
  7. W dniach od 17.05 do 25.05.2022 organizujemy pielgrzymkę Hiszpania – Francja. Między innymi będziemy w takich miejscach jak: Montserrat ( miejsce święte Katalończyków, z figurą Czarnej Madonny – patronki Katalonii) Barcelona, wybrzeże Costa Brava, Księstwo Andory i oczywiście miejsce cudownych objawień NMP Lourdes ( 3 dni). Koszt 3950 lub 3850 + 140 EUR. W cenie wliczony jest transfer na lotnisko do Warszawy i z Warszawy. Pierwsza wpłata w wysokości 1000 PLN do 25.01. Szczegółowe informacje w kuchcie i w gablocie na zewnątrz i na stronie parafialnej.
  8. W minionym tygodniu do wieczności odeszli: Józef Szymaniski, Franciszka Balczerowska, Zbigniew Jachimowicz i Maria Walczak. Módlmy się za zmarłych. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…

      Na ten nadchodzący tydzień i cały rok życzymy wielu Bożych Łask. Niech Pan błogosławi i strzeże, niech rozpromieni Swoje oblicze nad Wami i niech obdarzy pokojem.

Jerzy Senderek TChr
proboszcz