Ogłoszenia Duszpasterskie na Niedzielę Chrztu Pańskiego 09.01.2022r.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
NIEDZIELA CHRZTU PAŃSKIEGO

09.01.2022 r

  1. Niedziela Chrztu pańskiego jest doskonałą okazją do wyrażenia wdzięczności Bogu za dar tego sakramentu. W duchu wdzięczności pamiętajmy także w modlitwach o naszych rodzicach, rodzicach chrzestnych i szafarzach naszego chrztu. Pamiętajmy także o zobowiązaniach jakie spoczywają na nas w wyniku przyjętego chrztu.
  2. Jutro o 17.30 nabożeństwo za zmarłych z wypominek rocznych. Modlić się będziemy za zmarłych wypisanych na kartkach oznaczonych nr 3 i 4. Za tych zmarłych o 18.00 odprawiona będzie Msza św. Można jeszcze składać kartki na wypominki roczne. W zakrystii są one dostępne.
  3. Do soboty włącznie o godz. 19.00 odprawiane są wg  grafiku wywieszonego  w gablotach Msze św. i nabożeństwa kolędowe, z prośbą o błogosławieństwo Boże  dla mieszkańców poszczególnych ulic.
  4. Trwa peregrynacja ikony Świętej Rodziny. Rodzina która chce przyjąć Świętą Rodzinę do swojego domu, wpisuje się pod konkretną datą, czy datami i w tym konkretnym dniu przychodzi na wieczorną Mszę św. i  zabiera ikonę, by tam  modlić się za swoją rodzinę i rodziny naszej parafii. Kiedy skończy się ten czas jaki rodzina sobie wyznaczyła, ikona wraca przed wieczorną Mszą do naszego kościoła.
  5. W dniach od 17.05 do 25.05.2022 organizujemy pielgrzymkę Hiszpania – Francja. Między innymi będziemy w takich miejscach jak: Montserrat ( miejsce święte Katalończyków, z figurą Czarnej Madonny – patronki Katalonii) Barcelona, wybrzeże Costa Brava, Księstwo Andory i oczywiście miejsce cudownych objawień NMP Lourdes ( 3 dni). Koszt 3950 lub 3850 + 140 EUR. W cenie wliczony jest transfer na lotnisko do Warszawy i z Warszawy. Pierwsza wpłata w wysokości 1000 PLN do 25.01. Szczegółowe informacje w kuchcie i w gablocie na zewnątrz i na stronie parafialnej.
  6. W minionym tygodniu do wieczności odszedł: Damian Królikowski. Módlmy się za zmarłego. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…

        Na ten nadchodzący tydzień życzymy wielu Bożych Łask.

ks. Jerzy Senderek TChr
proboszcz