Ogłoszenia Duszpasterskie na II Niedzielę Wielkiego Postu 13.03.2022r.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
II NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU ROK C
13.03.2022 r

 

  1. Witam serdecznie w naszej wspólnocie rekolekcjonistę Księdza prałata Adama Nitę – proboszcza katedry w Tarnowie. Życzymy księdzu światła Ducha Świętego i dobrego błogosławionego czasu. Nauki rekolekcyjne dziś na wszystkich Mszach, a w poniedziałek, wtorek i środę o godz. 07.00; 12.00; 16.00 i 18.00.
  2. Nabożeństwo Gorzkich Żali dziś o godzinie 17.15.
  3. Jutro o 17.30 nabożeństwo za zmarłych z wypominek rocznych. Modlić się będziemy za zmarłych wypisanych na kartkach oznaczonych nr 7 i 8. Za tych zmarłych o 18.00 odprawiona będzie Msza św.
  4. Droga krzyżowa w wielkim poście w piątki: o godz. 11.30; 16.30 dla dzieci, 17.30; 19.00 dla młodzieży. W związku z nabożeństwami drogi krzyżowej w wielkim poście w piątki nie będzie o godz.17.00 wystawienia.
  5. Od 19.03 do 23.03.2022 organizujemy w parafii kurs przedmałżeński. Spotkania będą prowadzone każdego dnia o godz. 19.30 w domu parafialnym. Zajęcia prowadzone będą przez kapłana – etyka, referenta poradnictwa rodzinnego, lekarza i proboszcza. Ze względów organizacyjnych jak już mówiłem wcześniej na kurs należy się zapisać do 17.03.2022.
  6. Od 20.03 do 22.03.2022 w naszym kościele trwać będą rekolekcje dla środowisk medycznych. Msza św. z nauką rekolekcyjną będzie każdego dnia o godz. 19.00. Rekolekcje będzie prowadził ks. profesor Paweł Bortkiewicz. Choć zagadnienia jakie będą poruszone w czasie rekolekcji wypłynęły ze środowiska medycznego, to wiele z nich jest ważnych dla każdego człowieka. Więc jeśli ktoś będzie miał pragnienie wysłuchać nauk, a nie jest związany ze środowiskiem medycznym to oczywiście może uczestniczyć.
  7. Gorąco dziękuję za zaangażowanie w pomoc Ukrainie. Jeśli ktoś chce jeszcze złożyć dary to może to uczynić do środy. Lista koniecznych produktów wypisana jest na kartkach wyłożonych w kruchcie. Wszystko zostanie zabrane pod koniec tygodnia i trafi  tak jak  mówiłem do Lwowa i Drohobyczy.  Tą zbiórkę organizujemy w ścisłej współpracy z Zespołem Pomocy Kościołowi na Wschodzie przy KEP.  
  8. Trwa nasza parafialna peregrynacja ikony Świętej Rodziny. Zachęcam do zapraszania Świętej Rodziny do swoich domów by tam modlić się za swoją rodzinę i rodziny naszej parafii.

 

Wszystkim na nadchodzący tydzień życzymy błogosławieństwa Bożego.

Jerzy Senderek TChr
proboszcz