Ogłoszenia Duszpasterskie VII Niedzielę Wielkanocną 29.05.2022r.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
VII NIEDZIELA WIELKANOCY
ROK C  29.05.2022 r

  1. Rozpoczęliśmy duszpasterskie dni odpustowe. Cały program duszpasterskich dni odpustowych zamieszczony jest w specjalnie wydanym kolorowym zaproszeniu  odpustowym, który znajduje się na stolikach przy wyjściu. Prosimy o zabranie z sobą tak by wiedzieć co każdego dnia będzie w czasie tych dni. Można zabrać także dla kogoś kogo dziś nie będzie. Przypomnę tylko, że jutro Dzień dziękczynienia za dar życia i Sakrament Chrztu. W sposób uroczysty w czasie każdej Mszy świętej wyznamy naszą wiarę tak, jak wyznawali ją w naszym imieniu nasi rodzice w dniu naszego chrztu. Zechciejmy także jutro podjąć dobrowolny czyn pokutny za grzechy przeciw poczętemu życiu i grzechy apostazji – wyrzeczenia się wiary, które ranią dzisiaj Chrystusa. We wtorek Dzień dziękczynienia za Sakrament Bierzmowania i pamięci o zmarłych, w środę Dzień dziękczynienia za Sakrament Małżeństwa i modlitwy za małżeństwa, rodziny i narzeczonych, w czwartek Dzień dziękczynienia za Sakrament Eucharystii, w piątek Dzień dziękczynienia za Sakrament Chorych i modlitwy za chorych, starszych, samotnych, w sobotę Dzień dziękczynienia za sakrament kapłaństwa i modlitwy o powołania kapłańskie i zakonne
  2. W poniedziałek i we wtorek w związku z próbami przed uroczystością I komunii nie będzie wystawienia Najświętszego Nabożeństwo majowe będzie bez zmian
  3. W czwartek z racji duszpasterskich dni odpustowych nie będzie godziny świętej. Natomiast zgodnie z programem już od 15,00 będzie wystawienie i okazja do osobistej modlitwy w ciszy i spowiedzi św. a po Mszy o 18.nabożeństwo eucharystyczne z indywidualnym błogosławieństwem. W sobotę natomiast nie będzie katechezy a nabożeństwo fatimskie będzie o godz. 11.30.
  4. Przypominam, że w dniu odpustu 05.06 w związku z planowanym piknikiem odpustowym, nie będzie Mszy Świętej o godzinie 14.00
    Suma odpustowa w niedzielę o godz.12.00. Po Mszy Świętej piknik odpustowy, a na pikniku: – koncert Zespołu Pieśni i Tańca Szczecinianie, konkursy,  gry zabawy, skrzynia rozmaitości,  ,,atrakcje za 10”, kiermasz domowych wypieków,  dobra i smaczna gastronomia. Zakończenie pikniku godz. 16.30. Jeśli ktoś by chciał wesprzeć organizację pikniku czy materialnie, czy np. upieczeniem ciasta które będzie rozprowadzane, czy w inny jeszcze sobie możliwy sposób, to bardzo będziemy wdzięczni. Jednocześnie informujemy, że cały dochód z pikniku przeznaczony będzie na renowację drzwi wejściowych do naszej świątyni.
  5. Dziękuję pielgrzymom którzy byli ze mną w Hiszpanii i Francji za wspólny czas bogaty w przeżycia duchowe i za ofiarę złożoną na renowację drzwi do kościoła i ufundowanie jednej z nagród na nasz piknik.
  6. Decyzją naszych przełożonych Ksiądz Łukasz kończy posługę w naszej parafii i zostaje skierowany do parafii pw Świętej Jadwigi w Poznaniu. Chcemy podziękować ks. Łukaszowi za jego posługę 19.06 na Mszy o godz.10.30.
  7. W minionym tygodniu do wieczności odeszła Barbara Reszczyńska Wszystkim których ta śmierć dotknęła składamy wyrazy współczucia. Zapewniając o naszej pamięci modlitewnej powstańmy i módlmy się: Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…

Wszystkim na nadchodzący tydzień życzymy błogosławieństwa Bożego.

Ks. Jerzy Senderek  TChr
Proboszcz