Ogłoszenia Duszpasterskie na XII Niedzielę okresu zwykłego 19.06.2022

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
XII NIEDZIELA OKRESU ZWYKŁEGO
ROK C 19.06.2022 r

  1. Bardzo serdecznie witam w naszej wspólnocie Ks. Zbigniewa Perdiona. Ksiądz Zbigniew po trzydziestu dwóch latach misyjnej pracy w Brazylii wrócił do Polski by zregenerować swoje siły i zdrowie. Decyzją przełożonych został skierowany do naszej wspólnoty. Życzymy Księdzu błogosławieństwa Bożego w Ojczyźnie i w naszej parafii.
  2. Jak już informowałem, decyzją naszych przełożonych, Ksiądz Łukasz został skierowany do pracy w parafii Świętej Jadwigi w Poznaniu. Choć będzie on jeszcze w lipcu w naszej parafii to dziś tak oficjalnie dziękujemy Jemu i Bogu za Jego posługę w naszej parafii i życzymy błogosławieństwa Bożego na nowej placówce.
  3. Jeszcze raz pragnę podziękować wszystkim którzy wzięli udział w procesji Bożego Ciała i przyczynili się do tego, że mogła się ona odbyć. Dziękuję z przygotowanie ołtarzy, za udekorowanie trasy procesji i kościoła, za brzózki i ich dostarczenie, policji za zabezpieczenie trasy procesji.
  4. Od jutra do 03.09 biuro parafialne czynne będzie w systemie wakacyjnym, czyli poniedziałki, środy i soboty od 19.00 do 19.30.
  5. Jutro o 17.30 nabożeństwo za zmarłych z wypominek rocznych. Modlić się będziemy za zmarłych wypisanych na kartkach oznaczonych nr 5 i 6. Za tych zmarłych o 18.00 odprawiona będzie Msza św.
  6. W piątek Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa. Na koniec Mszy Świętej procesja eucharystyczna a po procesji odśpiewamy litanię do Najświętszego Serca Pana Jezusa.
  7. W piątek zakończenie roku szkolnego. Dzieci i młodzież zapraszamy w piątek na Mszę Świętą o godz. 16.30 z racji zakończenia roku szkolnego i rozpoczęcia wakacji.
  8. Jeżeli ktoś ma jakieś sprawy do załatwienia, które wymagają decyzji proboszcza, to proszę o kontakt do najbliższego czwartku do południa. Od piątku jadę na kilka dni urlopu i na rekolekcje, w związku z tym do 12.07 będę nieobecny.
  9. W minionym tygodniu do wieczności odeszła: Bożena Osowska. Wszystkim których śmierć ta śmierć dotknęła składamy wyrazy współczucia, a zapewniając o naszej pamięci modlitewnej módlmy się: Wieczny odpoczynek racz zmarłej dać Panie…

Wszystkim na nadchodzący tydzień życzymy błogosławieństwa Bożego.

 

Ks. Jerzy Senderek TChr
proboszcz