Ogłoszenia Duszpasterskie na XIX Niedzielę okresu zwykłego 07.08.2022

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
XIX NIEDZIELA OKRESU ZWYKŁEGO
ROK C 07.08.2022 r

  1. Jutro o 17.30 nabożeństwo za zmarłych z wypominek rocznych. Modlić się będziemy za zmarłych wypisanych na kartkach oznaczonych nr 5 i 6.
  2. We wtorek, środę, czwartek o godz. 07.00 są wolne intencje, oraz w sobotę o godz. 07.00 i 18.00
  3. Korzystając z okazji, że dziś jest mało ogłoszeń bieżących, pragnę poinformować o pewnych pracach które trwają choć ich nie widać . Konfesjonał zamykany, wygłuszony  jest  już robiony i myślę, że we wrześniu będzie on montowany. Środki na konfesjonał  mam już zabezpieczone. W kwestii  przybudówki (tzw.  łącznika, czy pomieszczeń gospodarczych) pod względem administracyjnym, dokumentacyjnym  był wiele komplikacji, począwszy od tego, że jak przyszedłem nie zastałem projektu i żadnych dokumentów, typu pozwoleń itp. Dzięki życzliwości dyrekcji odpowiednich wydziałów w Urzędzie Miasta i Urzędzie Wojewódzkim, w tej kwestii wychodzimy na prostą. Po pewnych drobnych korektach projektowych, może się uda przed zimą zabezpieczyć z zewnątrz, czyli dach, elewację zewnętrzną. To jest priorytet, bo warunki atmosferyczne przez lata  robią swoje. Na ten cel mam jakieś środki, ale nie wielkie. Jeszcze jeden temat. Wejście  boczne i podjazdu dla osób niepełnosprawnych. W tym tygodniu mam spotkanie z architektem w związku z projektem.                   To musi być zrobione zgodnie z przepisami i wymogami konserwatorskimi. Więc musi być projekt. Na to nie mam żadnych środków zabezpieczonych. Jeśli ktoś ma wiedzę, czy możliwości w sprawie pozyskania  na ten cel dofinansowanie  z jakiś funduszy, to chętnie skorzystam z podpowiedzi czy pomocy. Jeśli chodzi o spłatę kredytu na organy to od  09. 2020 roku do chwili obecnej zostało spłacone 45000 PLN, bez  odpisu z 1% podatku za rok 2021, bo jeszcze środki te nie spłynęły. Mimo to już dziś dziękuję za odpis z podatku na ten cel. Dziękuję pani Teresie Zimniuch za rozliczanie tych deklaracji. Tak wygląda sytuacja na dzień dzisiejszy i takie są plany na przyszłość. W związku z tymi pracami i planami chcę zaproponować raz w miesiącu zbiórkę  na cele remontowe i budowlane. W każdą II niedzielę miesiąca po Mszach św. do puszek zbierana będzie ofiara i sprzedawane będą cegiełki, te które były sprzedawane na pikniku odpustowym. Tak jak i na pikniku tak i teraz z tych cegiełek będą odcinane kupony z numerami. Będą one przechowywane i trzy razy w roku będzie losowanie pamiątek. Tak więc zaczynam od przyszłej niedzieli, bo za tydzień wypada II niedziela miesiąca. Można wrzucić ofiarę do puszki, można kupić cegiełkę czy cegiełki, można i jedno i drugie. Jak kto może,  liczy się każda ofiara. Za wszelkie ofiary które były składane, są i ufam, że na miarę możliwości będą składam serdeczne podziękowania.

Wszystkim  życzymy błogosławieństwa Bożego na nadchodzący tydzień.

Ks. Jerzy Senderek TChr
– proboszcz