Ogłoszenia Duszpasterskie na XXII Niedzielę okresu zwykłego 28.08.2022

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
XXII NIEDZIELA OKRESU ZWYKŁEGO
ROK C 28.08.2022 r

  1. Serdecznie witam w naszej parafii ks. Wojciecha Kułacha, który podejmie obowiązki duszpasterskie za ks. Łukasza. Życzymy księdzu Wojciechowi błogosławieństwa Bożego w naszej wspólnocie.
  2. Dziś w ramach akcji ,, tornister dla dzieci ” zbierana będzie po Mszach św. przez Caritas ofiara do puszek’
  3. Jutro o 17.30 nabożeństwo za zmarłych . Modlić się będziemy za zmarłych wypisanych na kartkach oznaczonych nr 9 i 10.
  4. W czwartek rozpoczęcie roku szkolnego. Zapraszamy dzieci, młodzież, rodziców i nauczycieli na Mszę św. o godz. 17.30 sprawowaną w ich intencji. Poświęcenie tornistrów będzie w niedziele na Mszy o godz. 10.30.
  5. W czwartek o godz. 17.15 godzina święta . W piątek od godz. 17.00 czuwanie modlitewne o godz. 18.00 Msza Święta wynagradzająca, a po Mszy Świętej dalsza część czuwania zakończona około 20 Apelem.. W sobotę o godz. 11.30 nabożeństwo fatimski, zmiana tajemnic różańcowych, a o 12.00 Msza Święta wynagradzająca.
  6. Za tydzień po Mszy Świętej o godz. 10.30 z racji zakończenia wakacji zapraszamy na kiermasz parafialny. Proszę nie mylić z festynem. Co można będzie kupić.  Pierogi na niedzielny obiad, domowe wypieki do niedzielnej kawy,  miody kamedulskie. Będzie można kupić także kwiaty: wrzosy, lawendy, letnio jesienne chryzantemy, byliny wieloletnie, trawy  i inne piękne ogrodowe rośliny. To, że piękne można się przekonać patrząc na kwiaty tu w obejściu kościoła. To od tego samego producenta i zarazem ofiarodawcy. Będzie, także  stoisko nazwane ,, groch, mydło i powidło” czyli książki, dewocjonalia, zabawki i wiele rozmaitości. Dochód w całości zasili nasz fundusz remontowo budowlany. Z  wyjątkiem sprzedaży miodów bo to tradycyjnie robimy w ramach wsparcia Kamedułów z Bieniszewa. Zakończenie kiermaszu ok 15.00, chyba że wcześniej zabraknie produktów. Zwracam się tradycyjnie z prośbą o upieczenie ciast i o lepienie pierogów. A wszystkich chętnych którzy chcieli by w sobie możliwy sposób pomóc w niedzielnym kiermaszu, zapraszam na spotkanie jutro po Mszy wieczornej.
  7. Za tydzień nie ma już Mszy św. o godzinie 20.00.
  8. Przypominam pielgrzymom udającym się do Meksyku o wpłacie drugiej  raty w kwocie 2000PLN . Dziś mija termin.
  9. Zapraszamy Szmaragdowe Duszki oraz wszystkie chętne dzieci chcące śpiewać w naszej dziecięcej scholi na pierwszą próbę, która odbędzie się w sobotę 3 września o godz. 10.00 w salce domu parafialnego.
  10. W minionym tygodniu do wieczności odeszła: Halina Czerniak. Wszystkim których śmierć bliskich dotknęła składamy wyrazy współczucia, a zapewniając o naszej pamięci  módlmy się:  Wieczny odpoczynek racz zmarłej dać Panie…

Wszystkim  parafianom i gościom życzymy błogosławieństwa Bożego.                                           

Ks. Jerzy Senderek TChr
proboszcz