Ogłoszenia Duszpasterskie na XXIII Niedzielę okresu zwykłego 04.09.2022

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
XXIII NIEDZIELA OKRESU ZWYKŁEGO
ROK C 04.09.2022 r

 1. Dziś po Mszy Świętej o godz. 10.30 z racji zakończenia wakacji z kiermasz parafialny. Na kiermaszu można  kupić:  pierogi na niedzielny obiad, domowe wypieki do niedzielnej kawy,  miody kamedulskie, ziemniaki – bardzo smaczna odmiana ,,wineta” Można także kupić piękne wieloletnie kwiaty: wrzos, lawenda, kapusta ozdobna kolorowa, floks, żurawka, marcinki, ozdobne kolorowe trawy, chryzantemy. Będzie, także  stoisko nazwane ,, groch, mydło i powidło” czyli książki, dewocjonalia, zabawki i wiele rozmaitości. Dochód w całości zasili nasz fundusz remontowo budowlany. Z  wyjątkiem sprzedaży miodów bo to tradycyjnie robimy w ramach wsparcia Kamedułów z Bieniszewa. Zakończenie kiermaszu ok 15.00, chyba że wcześniej zabraknie produktów.
 2. Od dziś nie ma już Mszy św. o godzinie 20.00.
 3. Od jutra biuro parafialne czynne będzie według stałego porządku.
 4. Jutro o 17.30 nabożeństwo za zmarłych . Modlić się będziemy za zmarłych wypisanych na kartkach oznaczonych nr 11 i 12.
 5. W środę o godz. 19.00 próba chóru.
 6. W czwartek przypada Święto Narodzenia NMP na koniec Mszy świętych dokonamy aktu zawierzenia Kościoła w Polsce Niepokalanemu Sercu NMP.
 7. W piątek o godz. 18.45 Krąg Biblijny .
 8. Zachęcam parafian do czynnego włączania się w liturgie. Mam na myśli: czytania psalmy, modlitwę wiernych. Te osoby które chcą przeczytać czy zaśpiewać proszę by przed Mszą podeszli do zakrystii i zgłosili swoją gotowość. Chodzi o to by ustalić kto które teksty czyta. Jeśli ktoś z mężczyzn orientuje się w służbie  liturgicznej to zapraszam także zapraszamy do takiego spontanicznego włączenia się w posługę bo jak często widzimy młodym często brak jest wytrwałości . Zachęcam do włączania się w tym nowym roku szkolnym i formacyjnym w poszczególne grupy duszpasterski jakie działają przy parafii. Jednocześnie chcę poinformować, że spotkania formacyjne dla grup już  rozpoczynają po przerwie wakacyjnej, za wyjątkiem Odnowy w Duchu Świętym, Rodziny Szkaplerza, Pogotowia Modlitewnego, Róż Różańcowych. Dla tych grup  spotkania i katechezy rozpoczną się od października.  
 9. Za tydzień po Mszy Świętej o godzinie 10.30 spotkanie z rodzicami dzieci które chcą w przyszłym roku przystąpić do Pierwszej Komunii. Będzie to bardzo ważne spotkanie. Obecność obowiązkowa.
 10. Za tydzień II niedziela miesiąca, po Mszach św. zbierana będzie ofiara i sprzedawane będą cegiełki na fundusz budowlano remontowy. Przypomnę, że w ubiegłym miesiącu na ten cel zebrano 3300 PLN.  Jednocześnie informuję, że prace trwają już drugi tydzień, a na materiały w tym czasie zostało wydane 6752 PLN.                                                                                                            
 11. W ramach akcji ,, tornister dla dzieci ” zebrano 1462 PLN. Za składane ofiary serdecznie dziękuję w imieniu dzieci które dzięki tym i innym środkom na początku roku otrzymają wsparcie. \
 12. W minionym tygodniu do wieczności odszedł: Andrzej Wnuk. Wszystkim których ta śmierć  dotknęła składamy wyrazy współczucia, a zapewniając o naszej pamięci  módlmy się:  Wieczny odpoczynek racz zmarłej dać Panie…

Wszystkim  parafianom i gościom życzymy błogosławieństwa Bożego .

Ks. Jerzy Senderek TChr
– proboszcz