Ogłoszenia Duszpasterskie na XXXIV Niedzielę okresu zwykłego 20.11.2022 (Uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata)

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
UROCZYSTOŚĆ JEZUSA CHRYSTUSA
KRÓLA WSZECHŚWIATA
ROK C  20.11.2022 r.

  1. Uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata to patronalne święto Chrystusowców i Sióstr Misjonarek Chrystusa Króla. Posługujący w tej parafii księża i siostry powierzamy się modlitewnej pamięci parafian.
  2. Caritas naszej diecezji przygotował „Torba Miłosierdzia”, które znajdują się z tyłu kościoła. Można zabrać taką torbę, wypełnić produktami spożywczymi i przynieść do kościoła.  Takie torby  trafią do  najbardziej potrzebujących w parafii. 
  3. Dziś na Sumie o godz. 12.00 poświęcone będą opłatki. W tygodniu opłatki będą  rozprowadzane w  zakrystii i biurze a w niedziele w kruchcie i zakrystii. Jeżeli ktoś zapuka do drzwi waszych domów z opłatkami, to nie będzie to osoba wysłana przez nas. My rozprowadzamy opłatki ww. miejscach. Przestrzegamy przed oszustami. Ofiary składane przy tej okazji  przeznaczone one będą na trwającą budowę.
  4. Na ławkach są wyłożone koperty – ofiara na ogrzewanie kościoła. Za składane ofiary dziękujemy.
  5. Tak jak w minionym roku tak i w tym rozpoczynamy akcje ,,Cukierek na Mikołaja’’ Zachęcamy do przynoszenia cukierków i innych słodyczy do kościoła i składania ich do przygotowanych pojemników. Cukierki otrzymają dzieci z naszej parafii, z racji wspomnienia św. Mikołaja.
  6. Zachęcamy dzieci do zasilenia naszych ,,Duszków” a młodzież do scholii młodzieżowej.
  7. Pani organistce, panu organiście, wszystkim chórzystą, scholii młodzieżowej i dziecięcej, jak i wszystkim prowadzącym te grupy serdecznie dziękuję i życzę wstawiennictwa patronki- świętej Cecylii.
  8. Za tydzień rozpoczniemy rekolekcje adwentowe. Trwać one będą do wtorku włącznie. Nauki rekolekcyjne w niedziele na wszystkich Mszach św. a w poniedziałek i wtorek na Mszach o godz. 06.30; 12.00 i 18.00. Rekolekcje poprowadzi Ksiądz Andrzej Orczykowski – Sekretarz Generalny Towarzystwa Chrystusowego.
  9. W minionym tygodniu do wieczności odeszła: Danuta Pietras. Wszystkim których ta śmierć dotknęła składamy wyrazy współczucia: Zapewniając o naszej pamięci modlitewnej módlmy Wieczny odpoczynek racz zmarłym dać Panie…

W nadchodzącym tygodniu niech Bóg wszystkim  błogosławi i obdarza potrzebnymi łaskami.

Jerzy Senderek TChr
proboszcz