Ogłoszenia Duszpasterskie na I Niedzielę Adwentu (27.11.2022)

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
I Niedziela Adwentu
Rok A   27.11.2022r.

  1. Rozpoczęliśmy rekolekcje adwentowe. Trwać one będą do wtorku włącznie. Nauki rekolekcyjne w dziś na wszystkich Mszach św. a w poniedziałek i wtorek na Mszach o godz. 06.30; 12.00 i 18.00. Rekolekcje prowadzi Ksiądz Andrzej Orczykowski – Sekretarz  Generalny Towarzystwa Chrystusowego, którego serdecznie witamy i życzymy światła Ducha Świętego i błogosławionego czasu.
  2. Roraty codziennie o godz. 6.30. Śpiew Godzinek o godz. 6.05. Młodzież i dzieci na roraty zapraszamy w piątek 16.30, a chętną i gorliwą młodzież i dzieci, także w pozostałe dni o godz. 06.30.
  3. Pod chórem są koperty: ofiara na ogrzewanie kościoła. Za składane ofiary   serdecznie dziękujemy.
  4. W kruchcie kościoła rozprowadzane są opłatki. W tygodniu można je nabyć w zakrystii i biurze. Ofiary składane przy tej okazji przeznaczone  na trwającą budowę.
  5. Za tydzień rozprowadzane będą   świece na stół wigilijny i zbierana będzie ofiara na świąteczną pomoc dla potrzebujących.
  6. W czwartek o godz. 17.00 godzina święta.
  7. W piątek o godz.17.00 wystawienie, okazja do osobistej modlitwy i spowiedzi, o godz.18.00 Msza wynagradzająca NSPJ, a po Mszy dalsza część czuwania zakończona apelem.
  8. W sobotę o godz. 11.00 nabożeństwo fatimskie, o 11.30 katecheza, a o godz.12.00 Msza św. wynagradzająca.
  9. Przypominamy także o akcji ,,Cukierek na Mikołaja’’ Zachęcamy do przynoszenia cukierków i innych słodyczy do kościoła i składania ich do przygotowanego pojemników, który znajduje się pod chórem. Cukierki otrzymają  dzieci z naszej parafii, a inne  słodkie produkty przekażemy do domu samotnej matki z dzieckiem.
  10. W minionym tygodniu do wieczności odeszli: Krzysztof Jabłoński, Urszula Bielanin, Romana Dentry. Wszystkim których śmierć bliskich dotknęła składamy wyrazy współczucia. Zapewniając o naszej pamięci modlitewnej módlmy: Wieczny odpoczynek racz zmarłym dać Panie…

W nadchodzącym tygodniu niech Bóg wszystkim  błogosławi i obdarza potrzebnymi łaskami.

Jerzy Senderek TChr
proboszcz