Ogłoszenia Duszpasterskie na II Niedzielę Adwentu (04.12.2022)

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
II Niedziela Adwentu
Rok A   04.12.2022r.

  1. Roraty codziennie o godz. 6.30. Śpiew Godzinek o godz. 6.05. Młodzież i dzieci na roraty zapraszamy w piątek 16.30, a chętną i gorliwą młodzież i dzieci, także w pozostałe dni o godz. 06.30.
  2. W kruchcie kościoła rozprowadzane są opłatki. W tygodniu można je nabyć w zakrystii i biurze. Ofiary składane przy tej okazji przeznaczone  na trwającą budowę.
  3. Również w kruchcie rozprowadzane są   świece na stół wigilijny i zbierana jest ofiara na świąteczną pomoc dla potrzebujących.
  4. Przypominamy także o akcji ,,Cukierek na Mikołaja’’ Zachęcamy do przynoszenia cukierków i innych słodyczy do kościoła i składania ich do przygotowanego pojemników, który znajduje się pod chórem. Cukierki otrzymają  dzieci z naszej parafii, a inne  słodkie produkty przekażemy do domu samotnej matki z dzieckiem.
  5. Dziś na Mszy Świętej o godz. 12.00 została otwarta i poświęcona ,, Krypta pamięci o zmarłych”. Jest tam księga zmarłych gdzie wypisani są wszyscy zmarli od początku istnienia parafii. Można w ten sposób zobaczyć kogo rocznicę śmierci w danym dniu wspominamy. Jest tam miejsce na wspomnienie zmarłych w minionym tygodniu. Jest świecznik gdzie można zapalić świeczkę i pomodlić za tych zmarłych odmawiając np. Ps. 130 który jest wypisany na pięknie zrobionej tablicy. Przy okazji otwarcia tej krypty założyliśmy Apostolat Dusz Czyśćcowych.
  6. Już dziś pragnę poinformować, że 18.12 będzie parafialny kiermasz świąteczny. Na kiermaszu będzie można kupić oczywiście ciasto, pierogi które będzie można zamrozić i wykorzystać na wigilie. Będą także inne artykuły produkty i artykuły świąteczne. Będą także, nasze parafialne kalendarze świąteczne. Są to kalendarze ścienne ze zdjęciami z naszych parafialnych uroczystości i imprez, z informacjami o Mszach św. nabożeństwach, biurze parafialnym, grupach duszpasterskich. Jest tam miejsce na notatki w każdym miesiącu. Proszę powstrzymajmy się od zakupu kalendarza bo będziemy mieli nasz parafialny.
  7. W minionym tygodniu do wieczności odeszły: Maria Tumińska i Grażyna Tokarek Wszystkim których śmierć bliskich dotknęła składamy wyrazy współczucia. Zapewniając o naszej pamięci modlitewnej módlmy: Wieczny odpoczynek racz zmarłym dać Panie…

W nadchodzącym tygodniu niech Bóg wszystkim  błogosławi i obdarza potrzebnymi łaskami.

Jerzy Senderek TChr
proboszcz