Ogłoszenia Duszpasterskie na III Niedzielę Adwentu (11.12.2022)

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
III Niedziela Adwentu
Rok A   11.12.2022r.

  1. Dziś o 19.30 ostatni koncert Grüneberowski. Na koncercie wysłuchamy między innymi chóru męskiego ,, Słowiki 60’’
  2. W kruchcie kościoła rozprowadzane są opłatki. W tygodniu można je nabyć w  zakrystii i biurze. Ofiary składane przy tej okazji przeznaczone  na fundusz budowlany. Również w kruchcie  rozprowadzane są   świece na stół wigilijny.
  3. Przy krypcie pamięci o zmarłych są jeszcze foldery informujące o Apostolacie Pomocy Duszą  Czyśćcowym. Jeśli ktoś jest zainteresowany tym jak pomóc duszą czyśćcowym, zachęcam by zabrać z sobą i przeczytać. Tych którzy zapoznali się już z tymi informacjami, zachęcam do włączenia się w Apostolat Pomocy Duszą Czyśćcowym zakładany w naszej parafii. Przy krypcie jest lista, na którą chętni mogą się wpisać. Pragnę też poinformować. że księga zmarłych z przyczyn technicznych nie dotarła jeszcze do nas z drukarni. Będzie ona od następnej niedzieli w krypcie. Jest już świecznik na którym można zapalić świeczkę i pomodlić się za zmarłych.
  4. We wtorek po Mszy św. wieczornej o 18.30 kolejna katecheza : Aktualność orędzia fatimskiego. Serdecznie zapraszam.
  5. Za tydzień 18.12 po Mszy św. o godz. 09.00 rozpoczniemy parafialny kiermasz świąteczny. Na kiermaszu będzie można kupić:  pyszne ciasto do niedzielnej kawy, pierogi które będzie można zamrozić i wykorzystać na wigilie. Będą także inne artykuły i produkty świąteczne. Dzieci przygotowały sianko na wigilijny stół. Będą także miody, nie od Kamedułów, bo tych już w tym roku nie będzie. Te co będą, są także bardzo dobre i z pewnej i dobrej pasieki. Sam od lat kupuje z tej pasieki, kiedy u kamedułów zapasy się wyczerpią. Będą także, nasze parafialne kalendarze świąteczne. Są to kalendarze ścienne ze zdjęciami z naszych parafialnych uroczystości i imprez, z informacjami o Mszach św. nabożeństwach, biurze parafialnym, grupach duszpasterskich. W związku z kiermaszem bardzo prosimy  o pomoc. Jak to zrobić? Oczywiście lepiąc pierogi, najlepiej takich wigilijnych, czyli bez mięsa, upiec ciasto do niedzielnej kawy, a może i świątecznego piernika. Może ktoś umie robić jakieś ozdoby świąteczne. Każda pomoc i pomysł mile widziany. A wszystkich którzy chcą pomóc już bezpośrednio w obsłudze tego kiermaszu zapraszamy na spotkanie organizacyjne we wtorek o godz. 19.00 w salce domu parafialnego. Moi drodzy zachęcamy do pomocy w każdej formie. Zobaczmy wiele prac i inwestycji jest podejmowanych, a środki są pozyskiwane między innymi z takich imprez. To jest łączenie przyjemnego z pożytecznym, a wszelka pomoc i udział w takich imprezach jest wyrazem wspólnej troski o parafię.
  6. W minionym tygodniu do wieczności odeszły: Elżbieta Golik i Maria Bednarek. Wszystkim których śmierć bliskich dotknęła składamy wyrazy współczucia. Zapewniając o naszej pamięci modlitewnej módlmy: Wieczny odpoczynek racz zmarłym dać Panie…

W nadchodzącym tygodniu niech Bóg wszystkim  błogosławi i obdarza potrzebnymi łaskami.

Jerzy Senderek TChr
proboszcz