Ogłoszenia Duszpasterskie na IV Niedzielę Adwentu (18.12.2022)

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
IV Niedziela Adwentu
Rok A   18.12.2022r.

  1. Zapraszamy na dzisiejszy parafialny kiermasz świąteczny. Na kiermaszu ciasto, pierogi które będzie można zamrozić i wykorzystać na wigilie, pierniki świąteczne, owoce suszone i wędzone na kompot wigilijny, ziemniaki, stroiki świąteczne, sianko na stół, miody i inne produkty. Są także, kalendarze parafialne ze zdjęciami z naszych parafialnych uroczystości i imprez, z informacjami o Mszach św. nabożeństwach, biurze parafialnym, grupach duszpasterskich. Na kiermaszu także można nabyć opłatki, a nie w kruchcie. Tam także są obrzędy przed wieczerzą wigilijną i obrzędy błogosławieństwa domu. Dochód z kiermaszu przeznaczony jest na fundusz budowlany.
  2. W tym tygodniu biuro parafialne czynne będzie tylko w poniedziałek i wtorek.
  3. Spowiedź w tym tygodniu do czwartku o stałych godzinach, w piątek 23.12 od godz. 06.00 do 12.00 i od godz. 14.30 do 19.30 i w sobotę 24.12 od godz.06.00 do 12.00.
  4. W sobotę wigilia. Ostatnie roraty o godz.06.30. Pasterki o godz. 21.00; 22.30; 24.00. W pierwszy dzień świąt nie ma Mszy św. o godz.07.00, pozostałe wg porządku niedzielnego. W drugi dzień świąt Msze wg porządku niedzielnego.
  5. Tegoroczna wizyta kolędowa będzie w podobnej formie jak w minionym roku. Od 04.01.2022 do 17.01.2022, o godz. 19.00 sprawowana będzie w intencji mieszkańców poszczególnych ulic Msza święta. Będą one sprawowane według podanego grafiku, który zamieszczony będzie w okolicznościowym biuletynie, który będzie do zabrania w Nowy Rok. Zamieszczony on będzie także na stronie i fb parafialnym oraz w gablotach. Na koniec Mszy odprawione będzie nabożeństwo kolędowe. W czasie każdej z tych Mszy będzie poświęcona woda, którą będzie można zabrać do swoich domów w specjalnie przygotowanym pojemniku i tam dokonać samemu modlitwy pobłogosławienia mieszkania. Modlitwa błogosławieństwa mieszkania zamieszczona była w przygotowanym na miniony rok okolicznościowym folderze. Oprócz wody święconej, każda rodzina zabierze z sobą folder przygotowany na ten rok, w którym jest zamieszczone słowo proboszcza. Z racji trwającej jeszcze w naszej parafii peregrynacji ikony Świętej Rodziny, będzie w tym pakiecie kolędowym obrazek Świętej Rodziny z modlitwą za rodziny.  Jeśli ktoś chciałby, aby kapłan przyszedł do jego domu z modlitwą i błogosławieństwem, to będzie to możliwe po zgłoszeniu takiej wizyty.          Pod chórem i w zakrystii są karty zgłoszenia wizyty duszpasterskiej.  Trzeba taką kartę wypełnić i do 26.12 wrzucić do przygotowanej pod chórem skrzynki, lub dostarczyć do zakrystii. W zależności od ilości zgłoszeń ustalimy na jakiej, czy jakich ulicach jakiego dnia będzie kolęda. Nie będzie już formy kolędy sprzed pandemii, czyli pukania od drzwi do drzwi. Nawet jak ogłosimy na jakich ulicach będziemy w danym dniu z wizytą to będziemy wchodzić tylko według tych kart zgłoszeniowych.  Nawet jeśli ktoś zdecyduje się na taką wizytę, to zachęcam by nie rezygnować z tych mszy kolędowych.
  6. W minionym tygodniu do wieczności odszedł Bogdan Tokarek Wszystkim których ta śmierć dotknęła składamy wyrazy współczucia. Zapewniając o naszej pamięci modlitewnej módlmy: Wieczny odpoczynek racz zmarłym dać Panie…Przy tej okazji jeszcze raz zachęcam do włączenia się w Apostolat Pomocy Duszą Czyśćcowym. Informuję także, że w krypcie jest już księga zmarłych.

Wszystkim na nadchodzący tydzień niech Bóg błogosławi

Ks. Jerzy Senderek  TChr
proboszcz