BOŻE NARODZENIE 2022 – ŻYCZENIA

BOŻE NARODZENIE 2022
ŻYCZENIA

       Wszystkim naszym Parafianom i gościom  w imieniu swoim i  w imieniu moich współbraci, księży , pragnę życzyć obfitości Bożych Łask. Niech ta Miłość przychodząca na świat, która nie znalazła miejsca w gospodzie, znajdzie miejsce w naszych sercach. Jeśli tak będzie, klimat pokoju, przebaczenia, wyciągniętych dłoni w geście pojednania nie będzie epizodem tylko kilku świątecznych dni, a stanie się udziałem naszej codzienności.

       Szczególne słowa pragnę skierować do chorych, cierpiących, samotnych.  Życzę wam umocnienia i nadziei. Życzę byście  po latach trudu doświadczali miłości w codziennym życiu. A my mogący poruszać się o własnych siłach bądźmy dla nich wszystkich niczym Maryja, która nie patrząc na niebezpieczeństwa wyruszyła by nieść pomoc Elżbiecie.

          Słowa otuch kieruję do tych którzy zasiedli w tym roku do świątecznego stołu z poczuciem pustki, po utracie bliskich i kochanych osób. Niech świadomość tego, że Chrystus przyszedł na świat, by ukoić wasz ból a zmarłym dać nadzieję zmartwychwstania, będzie dla was źródłem pokoju.

           Drodzy Parafianie, Drodzy Goście w tym nowym roku duszpasterskim który rozpoczęliśmy, w którym będziemy pochylać się nad tajemnicą Chrystusowego Kościoła, życzę wszystkim, byśmy byli ludźmi odwagi i miłości, wiary i nadziei, którzy są gotowi zmierzyć się z trudnością i wyzwaniem współczesnego czasu. A nade wszystko życzę nam wszystkim, byśmy byli wierni Chrystusowi żyjącemu w Jego Kościele – by nasze „tak” powiedziane Chrystusowi było jednoznacznym „tak” wypowiedzianym Kościołowi.

Ks. Jerzy Senderek TChr
proboszcz