Ogłoszenia Duszpasterskie na IV Niedzielę Wielkiego Postu (19.03.2023)

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
IV NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU ROK A
19.03.2023 r

 1. Caritas parafialna rozprowadza świece wielkanocne, a przy wyjściu z kościoła są jeszcze torby, które można zabrać i napełnić produktami o długim terminie przydatności, a następnie przynieść do kościoła.
 2. Nabożeństwo Gorzkich Żali dziś o godzinie 17.15.
 3. Jutro Uroczystość Świętego Józefa. Po Mszy św. o godz. 18.00 odprawimy nabożeństwo do Świętego Józefa.
 4. Jutro o 17.30 nabożeństwo za zmarłych z wypominek rocznych. Modlić się będziemy za zmarłych wypisanych na kartkach oznaczonych nr 3 i 4.
 5. Droga Krzyżowa w piątek: o godz. 11.30 ; 16.30, 17.30; 19.00.
 6. Za tydzień po Mszy o 10.30 spotkanie z rodzicami dzieci przystępujących do I Komunii.
 7. W sobotę Uroczystość Zwiastowania Pańskiego. Msze św. w tym dniu o godz. 07.00; 12.00 i 18.00. Msza o godzinie 18. 00 będzie odprawiana już z formularza niedzielnego. Wszyscy którzy chcą włączyć się w dzieło duchowej adopcji i w ten sposób przyczynić się do obrony poczętego życia, proszeni są o zgłoszenie się w tym dniu przed Mszą do zakrystii w celu odebrania formularza przyrzeczenia i tekstu modlitwy.
 8. Przypominam, że 27,28,29 trwać będą rekolekcje dla szkół podstawowych. Nauki rekolekcyjne dla SP nr 65 o godz. 09.00 klasy I,II,III,IV, godz10.30 klasy V,VI,VII,VIII w kościele, dla  Szkoła 25 nauki rekolekcyjne grupa I godz. 12.00, grupa II godz.  45 w szkole .
 9. Tak jak w ubiegłym roku, już dziś ogłaszam konkurs na wielkanocną palmę rodzinną. Rodzinę która wygrała w ubiegłym roku proszę o dostarczenie do kościoła nagrody przechodniej, czyli pucharu. Szczegóły konkursu i kryteria oceny, są na karkach przygotowanych pod chórem, w gablotach i na stronie i fb. Także dziś chcę poinformować, że tak jak był kiermasz bożonarodzeniowy, tak w Niedzielę Palmową planujemy zrobić kiermasz wielkanocny. Szczegóły podam za tydzień, a wszystkich mających jakieś pomysły i chęci do pomocy zapraszam na spotkanie organizacyjne w czwartek po wieczornej Mszy św. do salki przy biurze.
 10. Jeśli ktoś zamawiał intencje to proszę by przy zamawianiu prosić księdza o wypisanie na kartce daty i intencji. Proszę także by sprawdzić zawsze w gablotach czy na stronie czy nie ma jakiejś pomyłki.
 11. W minionym tygodniu do wieczności odeszła: Wioleta Sikora. Módlmy się za zmarłą: Wieczny odpoczynek racz jej dać Panie…

Wszystkim na nadchodzący tydzień życzymy błogosławieństwa Bożego.

Jerzy Senderek TChr
proboszcz