Ogłoszenia Duszpasterskie na II Niedzielę Wielkanocną (16.04.2023)

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE|
II NIEDZIELA WIELKANOCY
NIEDZIELA MIŁOSIERDZIA BOŻEGO
ROK A 16.04.2023 r

  1. Dziś rozpoczyna się 79 tydzień Miłosierdzia. Ten dzisiejszy dzień przeżywany jest jako ogólnopolskie święto Caritas. Dwadzieścia minut przed każdą Mszą nabożeństwo do Bożego Miłosierdzia.
  2. Jutro o 17.30 nabożeństwo za zmarłych z wypominek rocznych. Modlić się będziemy za zmarłych wypisanych na kartkach oznaczonych nr 9 i 10.
  3. Od najbliższego piątku 21.04 do 28.04.2023 w naszej parafii przeżywać będziemy NAWIEDZENIE RELIKWII KRZYŻA ŚWIĘTEGO i MISJE PARAFIALNE „U STÓP KRZYŻA” Każdego dnia Msze święte z nauką o  07.00; 12.00; 18.00.  W piątek 28.04 Msza kończąca  Misje odprawiona będzie o godz. 16.30. Na koniec tej Mszy będzie odprawione nabożeństwo, po czym pożegnamy relikwie. Każdego dnia po Mszach o godz. 12.00 i 18.00 będzie tematyczne nabożeństwa i modlitwa w intencjach przewidzianych na dany dzień.  Tematem rozważań każdego dnia będą poszczególne słowa wypowiedziane przez Chrystusa na Krzyżu.  Misje poprowadzi ksiądz Józef Przekop – chrystusowiec. Szczegółowy program wywieszony jest w gablotach, zamieszczony jest na stronie parafialnej i na fb. Ponadto program jest wydrukowany i wyłożony pod chórem i w kruchcie. Bardzo proszę by zabrać ten program dla siebie, może przekażmy także innym i zachęćmy do udziału.
  4. Za tydzień swoje imieniny obchodzi ksiądz Już dziś polecam go naszym modlitwą i zapraszam na Mszę w jego intencji za tydzień w niedzielę o godzinie 18.00.
  5. Za tydzień po Mszy św. o 10.30 spotkanie z rodzicami dzieci przygotowujących się do I Komunii.
  6. Tegoroczny „Marsz dla Życia” odbędzie się w Szczecinie za tydzień w niedzielę 23.04. Rozpoczęcie o godz. 15.00 przy Figurze Św. Jana Pawła II na Jasnych Błoniach.
  7. W minionym tygodniu do wieczności odeszli: Jadwiga Molo i Ryszard Krawczyński. Składając bliskim wyrazy współczucia powstańmy i módlmy się za zmarł..:  Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie…

Ks. Jerzy Senderek  TChr
Proboszcz