Ogłoszenia Duszpasterskie na III Niedzielę Wielkanocną (23.04.2023)

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
III NIEDZIELA WIELKANOCY
ROK A 23.04.2023 r

 

  1. Od minionego piątku do 28.04 trwa  w naszej NAWIEDZENIE RELIKWII KRZYŻA ŚWIĘTEGO i MISJE PARAFIALNE „U STÓP KRZYŻA”    Każdego dnia Msze święte z nauką o  07.00; 12.00; 18.00.  W piątek 28.04 Msza kończąca  Misje odprawiona będzie o godz. 16.30. Na koniec tej Mszy będzie odprawione nabożeństwo, po czym pożegnamy relikwie. Każdego dnia po Mszach o godz. 12.00 i 18.00 są tematyczne nabożeństwa i modlitwa w intencjach przewidzianych na dany dzień.  Tematem rozważań każdego dnia są poszczególne słowa wypowiedziane przez Chrystusa na Krzyżu.  Misje zgodnie z zapowiedzią prowadzi ksiądz Józef Przekop – chrystusowiec. Szczegółowy program wywieszony jest w gablotach, zamieszczony jest na stronie parafialnej i na fb. Zachęcam do udziału w tym wyjątkowym wydarzeniu. Jednocześnie informuję, że to nawiedzenie i misje są już naszym przygotowaniem do odpustu który przypada dokładnie za miesiąc licząc od dnia zakończenia misji. Przed odpustem nie będzie już tak jak było to dwa ostatnie lata tygodniowych duszpasterskich dni odpustowych. Przed odpustem nasze duchowe przygotowanie będzie trwać  dwa dni.
  2. Dziś swoje imieniny obchodzi ksiądz  Dziękując mu za jego posługę, życzę obfitości Bożych Łask i wstawiennictwa patrona.  Mszę w Jego intencji dziś  o godzinie 18.00.
  3. Jutro o 17.30 nabożeństwo za zmarłych z wypominek rocznych. Modlić się będziemy za zmarłych wypisanych na kartkach oznaczonych nr 11i 12.
  4. Dziś „Marsz dla Życia”. Rozpoczęcie o godz. 15.00 przy Figurze Św. Jana Pawła II na Jasnych Błoniach.
  5. Raz na pięć lat w każdej parafii przeprowadzana jest wizytacja biskupia. Proboszcz parafii ma obowiązek wówczas przedstawić sprawozdania duszpasterskie, katechetyczne, ekonomiczne. Wszystko to jest sprawdzane. Sprawdzana jest także dokumentacja biurowa. Na zakończenie wizytacji odprawiana jest uroczysta Msza Święta przez ordynariusza bądź przez wyznaczonego przez siebie biskupa. W naszej parafii ta wizytacja od kilku tygodni. Zakończenie będzie w przyszłym tygodniu w niedzielę. Ksiądz Arcybiskup Metropolita będzie na Mszy Świętej o godzinie 10.30 i o godzinie 12.00. Msza o godzinie 12.00 będzie główną Mszą, kończącą wizytację.
  6. W tym tygodniu jest dużo wolnych intencji.
  7. W minionym tygodniu do wieczności odeszła: Wanda Adamczewska Składając bliskim wyrazy współczucia powstańmy i módlmy się za zmarłą:  Wieczny odpoczynek racz jej dać Panie…

Ks. Jerzy Senderek  TChr
Proboszcz