Ogłoszenia Duszpasterskie na VI Niedzielę Wielkanocną (14.05.2023)

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
VI NIEDZIELA WIELKANOCY
ROK A 14.05.2023 r

 1. Dziś II niedziela miesiąca, po długiej przerwie wracamy do zbiórki na nasz fundusz remontowo budowlany. Po Mszach zbierana jest ofiara na ten cel.
 2. Nabożeństwa majowe każdego dnia o godz. 17.30, a o godz. 21.00 Apel Jasnogórski.
 3. W we wtorek o godz. 10.00 w Katedrze w Poznaniu nasi współbracia przyjmą święcenia diakonatu i prezbiteratu. Polecajmy ich w naszych modlitwach. Pod chórem są foldery informujące o święceniach a także o możliwości zamówienia intencji które zostaną odprawione przez neoprezbiterów.
 4. W czwartek po Mszy Świętej wieczornej zapraszam na spotkanie wszystkich, chcących pomóc przy organizacji parafialnego festynu odpustowego.
 5. W piątek rozpoczynamy nowennę przed Zesłaniem Ducha Świętego.
 6. Za tydzień spotkanie z rodzicami dzieci przystępujących do I Komunii w tym roku.
 7. Przypominam wszystkim jadącym na pielgrzymkę do Grecji w dniach od 01.10 do 08.10.2023, że w tym tygodniu mija termin kolejnej wpłaty w kwocie 800PLN. Jednocześnie informuję, że jest jeszcze kilka wolnych miejsc jeśli ktoś by chciał się zdecydować.
 8. Rocznica I Komunii w tym roku będzie w 18.06 o godz.09.00.
 9. Na odpust chcemy zrobić wystawę ,,Cuda Eucharystyczne” Zrobiona ona będzie na banerach i zamieszczona na naszym ogrodzeniu. Chcę by ostatni baner przedstawiał cud eucharystyczny w którym wszyscy uczestniczymy od dnia I Komunii. Dlatego proszę parafian by wyszukali zdjęcie ze swojej I Komunii i dostarczyli je do mnie do wtorku. Będą one zeskanowane, wydrukowane  i zamieszczone na tej wystawie , a zdjęcia będą do odbioru. Wystawa ta będzie umieszczona przez długi czas nie tylko w czasie odpustu
 10. W dniach 25.07- 01.08 organizujemy wakacyjny wyjazd dla dzieci. Odwiedzimy woj. kujawsko-pomorskie. Noclegi w Laskach Małych gm. Gąsawa. Cena 1400 zł. Zapisy u p.Beaty i u ks. Wojciecha.
 11. W minionym tygodniu do wieczności odeszli: Wanda Kwaśniowska i Krzysztof Plawgo. Składając bliskim wyrazy współczucia powstańmy i módlmy się za zmarłą:  Wieczny odpoczynek racz jej dać Panie…

Wszystkim na nadchodzący tydzień życzymy obfitości Bożych Łask

Ks. Jerzy Senderek  TChr
Proboszcz