Ogłoszenia Duszpasterskie na VII Niedzielę Wielkanocną (21.05.2023)

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
VII NIEDZIELA WIELKANOCY
WNIEBOWSTĄPIENIE PAŃSKIE
ROK A  21.05.2023 r

  1. We wtorek w związku z próbami przed uroczystością I komunii nie będzie wystawienia Najświętszego Nabożeństwo majowe będzie bez zmian
  2. Przypominam wszystkim jadącym na pielgrzymkę do Grecji w dniach od 01.10 do 08.10.2023, że w minął termin kolejnej wpłaty w kwocie 800PLN. Jednocześnie informuję, że jest jeszcze kilka wolnych miejsc jeśli ktoś by chciał się zdecydować.
  3. Za tydzień przeżywamy uroczystość odpustową w naszej parafii. Tak jak informowałem, że naszym przygotowaniem do odpustu były przeżywane Misje u Stup Krzyża, nie będzie więc w tym roku duszpasterskich dni odpustowych. Jednak w ramach bezpośredniego przygotowania do odpustu będzie w sobotę  5. 2023 od  godziny 11.00 do godz. 17.45 wystawienie Najświętszego Sakramentu okazja do osobistej modlitwy i skorzystania z sakramentu pokuty. Adoracja zakończona nowenną. Od tego dnia będzie można już oglądać wystawę o której wspominałem ,, Cuda eucharystyczne”
  4. W sobotę spowiedź w godzinach 11.00 – 18.00.
  5. Natomiast w niedzielę 28.05.2023 suma odpustowa o godzina 12.00. Mszy Świętej przewodniczył będzie i homilie wygłosi Ksiądz Leszek   Kryża- dyrektora biura pomocy Kościołowi na Wschodzie przy   Konferencji Episkopatu Polski. Bezpośrednio po Mszy w kościele koncert sacrum  zespołu instrumentalno   wokalnego z Ukrainy. Po koncercie na dziedzińcu parafialny festyn odpustowy. Atrakcje festynu: druga część  koncert profanum  zespołu instrumentalno wokalnego z Ukrainy , koncert zespołu Józefinki, konkursy,  gry zabawy dla dzieci, cukrowa wata, ,,atrakcje za 10”  a o godz. 16.00 losowanie głównych nagród, stoisko z dobrą książką i pamiątkami parafialnymi, dobra i smaczna gastronomia ( domowe wypieki, kiełbasa i kaszanka z rusztu, pajda chleba ze swojskim smalcem i ogórek małosolny , smaczny żurek na zakwasie , kawa i herbata. Bardzo proszę o upieczenie ciasta i dostarczenie go w sobotę lub w niedzielę
  6. W związku z uroczystościami odpustowymi przygotowany został okolicznościowy biuletyn odpustowy gdzie jest mój list do parafian będący zaproszeniem i zachętą do duchowego przeżycia tych wydarzeń. Jest tam, także program tych dwóch dni.
  7. W związku z festynem odpustowym, nie będzie Mszy Świętej o godzinie 14.00.
  8. W dniach 25.07- 01.08 organizujemy wakacyjny wyjazd dla dzieci. Odwiedzimy woj. kujawsko-pomorskie. Noclegi w Laskach Małych gm. Gąsawa. Cena 1400 zł. Zapisy u p. Beaty i u ks. Wojciecha.

 Wszystkim na nadchodzący tydzień życzymy błogosławieństwa Bożego.

Ks. Jerzy Senderek  TChr
Proboszcz