Ogłoszenia Duszpasterskie na Niedzielę Zesłania Ducha Świętego (28.05.2023)

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
NIEDZIELA ZESŁANIA DUCHA ŚWIĘTEGO

ROK A  28.05.2023 r

  1. Dziś uroczystość odpustowa w naszej parafii. Suma Odpustowa pod przewodnictwem Księdza  Ksiądz      Leszek  Kryży-  dyrektora biura pomocy Kościołowi na Wschodzie przy Konferencji Episkopatu Polski o godzinie 12.00.  Po Mszy Świętej  festyn odpustowy, a na festynie: – koncerty Zespołu Angelus z Ukrainy, zespołu Józefinki, konkursy,  gry zabawy,  ,,atrakcje za 10”, ”  a o godz. 16.00 losowanie głównych nagród, stoisko z dobrą książką i pamiątkami parafialnymi, dobra i smaczna gastronomia
  2. W poniedziałek Święto NMP Matki Kościoła. W tym dniu biuro parafialne będzie nieczynne.
  3. We wtorek i środę z racji próby dzieci przygotowujących się do I Komunii nie będzie wystawienia o 17.00 a nabożeństwo majowe będzie przy figurze.
  4. W czwartek Godzina Święta zakończona Litanią do Najświętszego Serca Pana Jezusa. Natomiast w pozostałe dni czerwca nabożeństwo do Najświętszego Serca Pana Jezusa na koniec Mszy Świętej wieczornej.
  5. W piątek wystawienie Najświętszego Sakramentu od godz. 07.30 do 18.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu. Chcemy by tak było w każdy piątek. Szukamy w dalszym ciągu chętnych którzy są wstanie włączyć się w tą powstającą grupę Bractwa Eucharystycznego i poświęcić jedną wyznaczoną godzinę w każdy piątek na czuwanie przy Najświętszym Sakramencie. Mamy już trochę osób, ale zachęcam innych. Jest to zobowiązanie ale bardzo piękne, które będzie zapewne owocować błogosławieństwem. Wszystkich natomiast zachęcam do adoracji w naszym kościele. Przypomnę od poniedziałku do czwartku od godz. 17.00 do 18.00 i od tego tygodnia w piątki od 07.30 do 18.00. Spowiedź święta natomiast w tak jak zawsze bez zmian.
  6. W sobotę o godz. 09.00 i 10.30 spowiedź dzieci przystępujących w niedzielę do I Komunii. Z tej racji nie będzie katechezy która jest w I soboty miesiąca, a nabożeństwo fatimskie będzie o godz. 11.30
  7. Za tydzień w niedzielę na Mszy św. o godz. 10.30 i 12.00 Uroczystość I Komunii. Pamiętajmy o dzieciach pierwszy raz przystępujących do sakramentu Eucharystii w naszych modlitwach. Prosimy w tym dniu wybrać sobie inne godziny Mszy św. i pozostawić miejsce dla tych którzy są bezpośrednio związani z uroczystościami.
  8. W minionym tygodniu do wieczności odszedł : Lech Biel Módlmy się za zmarłego. Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie…

Ks. Jerzy Senderek  TChr 
Proboszcz