Ogłoszenia Duszpasterskie na Niedzielę Najświętszej Trójcy (04.06.2023)

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
NAJŚWIĘTSZEJ TRÓJCY
ROK A 04.06.2023 r

  1. Dziś Uroczystość Pierwszej Komunii. Polecajmy dzieci przystępujące do I Komunii w naszych modlitwach. Dzieci zapraszamy do udziału w Mszach św. o godz. 18.00 w ramach białego tygodnia,  który potrwa do piątku włącznie. Składam serdeczne podziękowanie dla rodziców dzieci które przystąpiły do I Komunii, za ofiary przekazane na dar ołtarza. Zostały one przeznaczone na figurę Świętego Józefa, która stanie tak jak kiedyś mówiłem na dziedzińcu przy domu parafialnym.
  2. Nabożeństwo do Najświętszego Serca Pana Jezusa każdego dnia o godz. 17.30, a nie tak jak zapowiadałem tydzień temu na koniec Mszy Świętej wieczornej.
  3. W czwartek Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa. Msze św. o godz. 07.00, 09.00, 10.30, 12.00 i bezpośrednio po procesji ok godz.14.20, dla tych którzy byli na procesji a nie byli jeszcze na Mszy św. Ta Msza ok godz. 14.20 będzie ostatnią w tym dniu. Tak jak w ubiegłym roku, w tym dniu nie będzie Mszy św. o godz. 18.00. Bezpośrednio po Mszy św. o godz. 12.00 wyruszy procesja z Najświętszym Sakramentem ulicami: Młodzieży Polskiej (I ołtarz ) Jaśminowa ( II ołtarz) Piechoty ( III ołtarz) Młodzieży Polskiej ( IV ołtarz ) Przy czwartym ołtarzu, na naszym dziedzińcu odmówimy litanię do Serca Pana Jezusa. Homilie w tym dniu wygłosi Ksiądz dr Paweł Jasina – prefekt naszego seminarium w Poznaniu. Bardzo proszę o przygotowanie chorągwi i wszystkiego co jest potrzebne do procesji. Panów zapraszamy do baldachimu. Dzieci do sypania kwiatów. Brzózki będą dostarczone w środę na miejsce ołtarzy. Informuję także, że tak jak w ubiegłym roku mamy zgodę na wyjście z procesją poza obręb kościoła w Uroczystość Bożego Ciała. W pozostałe dni oktawy procesji nie będzie. Będziemy się modlić w kościele. Mimo to chcę zrobić procesję w Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa. Ale  o tym powiem za tydzień.
  4. Pragnę przypomnieć, że od minionego piątku w naszym kościele w każdy piątek wystawienie Najświętszego Sakramentu i okazja do osobistej modlitwy od godz. 07.30 do 18.00. Jednocześnie chcę podziękować wszystkim którzy zapisali się na tą cotygodniową adorację by przez jedną godzinę trwać na modlitwie. Ta lista jest oczywiście ciągle otwarta i można się na nią zapisywać. Dziękuję także wszystkim którzy w dogodnym dla siebie czasie wchodzili do kościoła na adorację, niezależnie od tych osób dyżurujących. Nie sądziłem, że tak wiele osób będzie w ciągu dnia przychodzić na adorację. Jutro po wieczornej Mszy chcę się spotkać na chwilę z tymi którzy wpisali się na tą listę piątkowych adoracyjnych dyżurów w celu przekazania pewnych informacji i omówienia technicznych kwestii związanych z tymi adoracyjnymi dyżurami.
  5. Pragnę podziękować wam drodzy parafianie, za waszą modlitwę i  obecność w dniu naszego parafialnego odpustu.  Dziękuję za wasze świadectwo wiary. Wszystkim którzy włączyli się w przygotowania tych  uroczystości, zarówno tu w świątyni, myślę o liturgii,   jak i tam na zewnątrz , mam tu na myśli festyn,  niech Bóg błogosławi.  W czasie festynu zebrano na fundusz budowlany  5500 PLN.     
  6. W minionym tygodniu do wieczności odeszła Wanda Radzimińska. Wszystkim których ta śmierć dotknęła składamy wyrazy współczucia. Zapewniając o naszej pamięci modlitewnej powstańmy i módlmy się: Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…

Ks. Jerzy Senderek  TChr
proboszcz