Ogłoszenia Duszpasterskie na XXX Niedzielę zwykłą (27.10.2023)

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
XXX NIEDZIELA OKRESU ZWYKŁEGO
ROK A 29.10.2023 r

  1. Dziś po każdej Mszy Świętej duszpasterstwo dzieci  rozprowadza piękne stroiki na mogiły naszych zmarłych i znicze. Doceńmy taką inicjatywę i  wesprzyjmy w ten sposób fundusz  duszpasterstwa dzieci .
  2. We wtorek 31października zapraszamy dzieci na ,,Wieczór ze świętymi’’ Rozpoczynamy  nabożeństwem  różańcowym o godz.16.30 w kościele, później dalsza część w salce kominkowej. Zachęcamy aby przebrać się za świętego patrona. Jeśli ktoś może na to spotkanie upiec jakieś ciasto i dostarczyć je w poniedziałek wieczorem lub we wtorek rano , to będę bardzo wdzięczny.
  3. W Uroczystość Wszystkich Świętych o godz. 11.30 od bramy cmentarza procesja z modlitwą za zmarłych,  a po procesji Msza św. o godz. 12.00. Pozostałe Msze św. wg porządku niedzielnego w kościele. O godz. 19.30 na cmentarzu różaniec za zmarłych.
  4. W czwartek wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych. Msze Święte w tym dniu w kościele o godz. 07.00; 09.00; 12.00 i 18.00. Nabożeństwo za zmarłych z wypominek listopadowych w tym dniu o godz. 11.30 i 17.30.
  5. W sobotę po Mszy wieczornej o godz. 19.00 muzyczne zaduszki. Serdecznie zapraszamy.
  6. Przez cały listopad nabożeństwa za zmarłych z wypominek w dni powszednie o godz. 17.30, a we wszystkie niedziele listopada różaniec za zmarłych na cmentarzu. Gromadzimy się przy krzyżu i wyruszamy w procesji. W listopadzie w poniedziałki o godz. 18.00 będzie odprawiana Msza za zmarłych z wypominek listopadowych.
  7. W listopadzie nabożeństwo do Ducha Świętego, nowenna do MB Nieustającej Pomocy i nabożeństwo do Świętego Józefa będą odprawiane po Mszy św. Jak widać mamy już kapliczkę Świętego Józefa. Dziękuję wszystkim którzy w różny sposób wspierali ten pomysł. W odpowiednim czasie będzie poświęcenie, poprzedzone nowenną do Świętego Józefa
  8. Przy wyjściu wyłożone są kartki na wypominki listopadowe. Można je składać w kościele i 01.11 przy bramie cmentarza. Ofiary zwyczajowo składane przeznaczone będą na utrzymanie naszego seminarium w Poznaniu i na fundusz remontowo – budowlany. W związku z przeznaczeniem ofiar na ten fundusz w listopadzie nie będzie tradycyjnej zbiórki na ten cel. Kartki na wypominki roczne będzie można składać w grudniu.
  9. Jak co roku, przypominam, że w dniach od 01.11 do 08.11 można uzyskać każdego dnia odpust za jedną zmarłą osobę na zwykłych warunkach: wzbudzenie intencji uzyskania odpustu, stan łaski uświęcającej, wyzbycie się przywiązania do grzechu, przyjęcie komunii św. modlitwa w intencjach naznaczonych przez papieża oraz  nawiedzenie cmentarza.
  10. W minionym tygodniu do wieczności odszedł: Jan Kozajda. Wszystkim których ta śmierć dotknęła składamy wyrazy współczucia a Zapewniając o naszej pamięci modlitewnej módlmy się za zmarłego:  Wieczny odpoczynek racz im  dać Panie…

Wszystkim  parafianom i gościom życzymy błogosławieństwa Bożego .                                           

Ks. Jerzy Senderek
proboszcz