Ogłoszenia Duszpasterskie na XXXIII Niedzielę zwykłą (19.11.2023)

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
XXXIII NIEDZIELA OKRESU ZWYKŁEGO

ROK A 19.11.2023 r

  1. Dziś VII Światowy Dzień Ubogich. Caritas naszej diecezji organizuje akcję „Torba Miłosierdzia”. Torby są pod chórem. Można je zabrać przygotowane, wypełnić produktami spożywczymi o  długim terminie przydatności. Przynieść do kościoła. 
  2. Za tydzień Uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata. Jest to patronalne święto Chrystusowców, oraz Sióstr Misjonarek, którzy posługujemy w tej parafii. Polecamy się modlitewnej pamięci naszych parafian i dziękujemy za zamówioną Mszę św. w naszej intencji która będzie odprawiona za tydzień o godz.12.00.
  3. Już dziś chcę zaprosić na rekolekcje adwentowe. Tematem będzie Święty Józef- patron na nasze czasy. Poprowadzi je ks. dr Łukasz Wacław. Rozpoczną się one od 03.12.2023. Tego też dnia        (03.12.2023 o godz. 12.00) zostanie poświęcona kapliczka Świętego Józefa na naszym dziedzińcu. Poświęcenia dokona Ksiądz biskup Damian Bryl- ordynariusz diecezji Kaliskiej, tej diecezji gdzie znajduje się Narodowe Sanktuarium Świętego Józefa. O godz. 12.00 Ksiądz biskup odprawi Mszę Świętą w intencji parafian i wszystkich czcicieli Świętego Józefa, następnie będzie krótkie przedstawienie o Świętym Józefie przygotowane przez dzieci naszej parafii, poczym przejdziemy na dziedziniec, gdzie będzie uroczystość poświęcenia i akt zawierzenia Świętemu Józefowi.
  4. W minionym tygodniu do wieczności odeszła Anna Szpakowicz Rodzinie składamy wyrazy współczucia. Zapewniając o naszej pamięci modlitewnej módlmy się za zmarłą.  Wieczny odpoczynek racz im  dać Panie…

     Wszystkim  parafianom i gościom życzymy błogosławieństwa Bożego.

Ks. Jerzy Senderek
proboszcz