Ogłoszenia Duszpasterskie na XXXIV Niedzielę zwykłą (26.11.2023) – Uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
UROCZYSTOŚĆ JEZUSA CHRYSTUSA KRÓLA WSZECHŚWIATA
 ROK A  26.11.2023 r.

  1. Uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata to patronalne święto Chrystusowców i Sióstr Misjonarek Chrystusa Króla. Posługujący w tej parafii księża i siostra powierzamy się modlitewnej pamięci parafian.
  2. Caritas naszej diecezji przygotował akcję „Torba Miłosierdzia”, które znajdują się z tyłu kościoła. Można zabrać taką torbę, wypełnić produktami spożywczymi i przynieść do kościoła. Takie torby  trafią do  najbardziej potrzebujących w parafii. 
  3. Dziś na Sumie o godz. 12.00 poświęcone będą opłatki. W tygodniu opłatki będą  rozprowadzane w  zakrystii i biurze a w niedziele w kruchcie i zakrystii. Jeżeli ktoś zapuka do drzwi waszych domów z opłatkami, to nie będzie to osoba wysłana przez nas.
  4. Na ławkach są wyłożone koperty – ofiara na ogrzewanie kościoła. Za składane ofiary dziękujemy.
  5. W tym tygodniu I piątek i I sobota miesiąca. W piątek okazja do spowiedzi jak każdego dnia od godz. 17.00. Adoracja Najświętszego Sakramentu jak w każdy piątek od 07.30 do 18.00. W sobotę o godz. 11.00 nabożeństwo fatimskie, o 11.30 katecheza i zmiana tajemnic i o 12.00 Msza święta  wynagradzająca.
  6. Za tydzień rozpoczynamy rekolekcje adwentowe które trwać będą do wtorku włącznie. Nauki rekolekcyjne w niedzielę na wszystkich Mszach ( o godz. 12.00 naukę wygłosi Ksiądz Biskup) w poniedziałek i wtorek o 06.30 na roratach oraz o godz. 12.00 i 18.00. Temat rekolekcji:   Święty Józef- patron na nasze czasy. Poprowadzi je ks. dr Łukasz Wacław. Tego też dnia w niedzielę 03.12.2023 o godz. 12.00 zostanie poświęcona kapliczka Świętego Józefa na naszym dziedzińcu. Poświęcenia dokona Ksiądz biskup Damian Bryl- ordynariusz diecezji Kaliskiej, tej diecezji gdzie znajduje się Narodowe Sanktuarium Świętego Józefa. O godz. 12.00 Ksiądz biskup odprawi Mszę Świętą w intencji parafian i wszystkich czcicieli Świętego Józefa, następnie będzie krótkie przedstawienie o Świętym Józefie przygotowane przez dzieci naszej parafii, poczym przejdziemy na dziedziniec, gdzie będzie uroczystość poświęcenia i akt zawierzenia parafii Świętemu Józefowi. Przypominam o konkursie plastycznym i literackim dla dzieci i młodzieży. Ostateczny termin składania prac do 30.11. Wręczenie nagród 03.12 na koniec Mszy o godz. 12.00. Wystawa wszystkich prac będzie w tym dniu w salce przy biurze.
  7. Już dziś informujemy, że tegoroczna wizyta kolędowa będzie w podobnej formie jak w minionym roku. Jeśli ktoś ma życzenie by kapłan przyszedł z wizytą duszpasterską, prosimy o wypełnienie karty zgłoszenia i dostarczenie do IV niedzieli adwentu ( 24.12.2023) Po świętach zostanie podany plan wizyty zgodnie z wcześniejszymi zgłoszeniami. Karty zgłoszenia przygotowane są już od dziś pod chórem. Będą także, tak jak w ubiegłym roku sprawowane Msze Święte w intencji mieszkańców poszczególnych ulic, według podanego w odpowiednim czasie grafiku.
  8. Tak jak w minionym roku tak i w tym rozpoczynamy akcje ,,Cukierek na Mikołaja’’ Zachęcamy do przynoszenia cukierków i innych słodyczy do kościoła i składania ich do przygotowanych pojemników. Cukierki otrzymają dzieci z naszej parafii, z racji wspomnienia św. Mikołaja.
  9. Pani organistce, panu organiście, wszystkim chórzystą, scholii młodzieżowej i dziecięcej, jak i wszystkim prowadzącym te grupy serdecznie dziękuję i życzę wstawiennictwa patronki- świętej Cecylii.
  10. W minionym tygodniu do wieczności odeszli: Maria Kowalska i Marek Sawicki. Wszystkim których ta śmierć dotknęła składamy wyrazy współczucia: Zapewniając o naszej pamięci modlitewnej módlmy Wieczny odpoczynek racz zmarłym dać Panie…

W nadchodzącym tygodniu niech Bóg wszystkim  błogosławi i obdarza potrzebnymi łaskami.

Jerzy Senderek TChr
proboszcz