Ogłoszenia Duszpasterskie na I Niedzielę Adwentu (03.12.2023)

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
I Niedziela Adwentu
Rok A   03.12.2023r.

  1. Rozpoczęliśmy rekolekcje adwentowe. Trwać one będą do wtorku włącznie. Nauki rekolekcyjne  dziś na wszystkich Mszach św. a w poniedziałek i wtorek na Mszach o godz. 06.30; 12.00 i 18.00. Rekolekcje prowadzi Ksiądz dr Łukasz Wacław – Sekretarz  Generalny Towarzystwa Chrystusowego, którego serdecznie witamy i życzymy światła Ducha Świętego i błogosławionego czasu.
  2. Roraty codziennie o godz. 6.30. Śpiew Godzinek o godz. 06.05 Młodzież i dzieci na roraty zapraszamy we wtorek 16.30, a chętną i gorliwą młodzież i dzieci, także w pozostałe dni o godz. 06.30.
  3. Pod chórem są koperty: ofiara na ogrzewanie kościoła.
  4. W kruchcie kościoła rozprowadzane są opłatki. W tygodniu można je nabyć w zakrystii i biurze.  
  5. Przy wyjściu rozdawane są koperty z kartkami na wypominki roczne.
  6. Pragnę przypomnieć, że do 24.12 można zgłaszać wizytę kolędową. Karty zgłoszenia takiej wizyty są pod chórem.
  7. Za tydzień rozprowadzane będą   świece na stół wigilijny i zbierana będzie ofiara na świąteczną pomoc dla potrzebujących
  8. Przypominam także o akcji ,,Cukierek na Mikołaja’’ Przynoszone  cukierki można składać do pojemnika Pod chórem. Otrzymają je   dzieci z naszej parafii, a inne  słodkie produkty przekażemy do domu samotnej matki z dzieckiem.
  9. W III niedzielę adwentu ( 17.12.) już tradycyjnie, chcemy zorganizować kiermasz świąteczny. W najbliższy  wtorek po Mszy świętej wieczornej zapraszam na spotkanie organizacyjne do salki przy biurze wszystkich którzy chcą wesprzeć organizację kiermaszu.
  10. W minionym tygodniu do wieczności odeszła: Makarewicz Anna Wszystkim których ta śmierć dotknęła składamy wyrazy współczucia. Zapewniając o naszej pamięci modlitewnej módlmy:  Wieczny odpoczynek racz zmarłym dać Panie…

W nadchodzącym tygodniu niech Bóg wszystkim  błogosławi i obdarza potrzebnymi łaskami.

 Jerzy Senderek TChr
proboszcz