Ogłoszenia Duszpasterskie na V Niedzielę Wielkanocną (20.04.2024)

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
V NIEDZIELA WIELKANOCY

ROK B 28.04.2024 r

  1. Jutro o 17.30 nabożeństwo za zmarłych z wypominek rocznych. Modlić się będziemy za zmarłych wypisanych na kartkach oznaczonych nr 13 i 14.
  2. Jutro po wieczornej Mszy zapraszam na krótkie spotkanie w związku z zbliżającym się odpustem i festynem odpustowym.
  3. Biuro parafialne w tym tygodniu we wtorek i środę będzie nieczynne. Oczywiście w sytuacji zgłoszenia   pogrzebu prosimy dzwonić na plebanie.
  4. Od środy będziemy gościć kleryka z naszego seminarium z Poznania, który będzie się modlił z nami o powołania a w niedzielę da świadectwo o swoim powołaniu. W związku z tym w niedzielę  po Mszach Świętych będzie  zbierana ofiara na utrzymanie naszego seminarium w którym kształcą się Chrystusowcy pełniący posługę w tej parafii od 1945 roku.
  5. W naszej polskiej tradycji maj, to miesiąc poświęcony w sposób szczególny Matce Bożej. Nabożeństwa majowe od środy, każdego dnia o godz. 17.30, a o godz. 21.00 Apel Jasnogórski. W związku z nabożeństwami majowymi nie będzie w tym miesiącu stałych nabożeństw, z wyjątkiem nabożeństwa ku czci Krzyża Świętego, które jest w piątki po Mszy Świętej.
  6. W czwartek Dzień Flagi i Dzień Polonii. Pamiętajmy w tym dniu o szczególnym udekorowaniu naszych domów naszymi barwami narodowymi. Pamiętajmy także o naszych rodakach żyjących na wszystkich kontynentach. Módlmy się w ich intencji, by na obczyźnie nie zapomnieli o naszych barwach narodowych, o naszej tradycji i wierze ojców.
  7. W czwartek o godz. 17.00 godzina święta połączona z nabożeństwem majowym.
  8. W piątek przypada Uroczystość NMP Królowej Polski – głównej patronki Polski. Msze św. w tym dniu wg porządku niedzielnego. O godz. 12.00 Msza za Ojczyznę.
  9. W sobotę o godz. 11.00 nabożeństwo fatimskie, o 11.30 katecheza, zmiana tajemnic a o godz.12.00 Msza św. wynagradzająca NMP.
  10. W minionym tygodniu do wieczności odeszli: Plawgo Tadeusz i Zdzisław Nadel. Składając bliskim wyrazy współczucia powstańmy i módlmy się za zmarłych:  Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…

Ks. Jerzy Senderek  TChr
Proboszcz